Poradnik ZdrowiePsycholog - seksuolog › Brak ochoty na seks

Eksperci radzą

magister Magdalena Krzak (Bogdaniuk) - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Brak ochoty na seks

Od dłuższego czasu straciłam ochotę na seks z moim partnerem, z którym jesteśmy razem od 3 lat. Nie wiem czym to może być spowodowane. Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych, nie mam żadnych problemów z rodzicami, wcześniej nie miałam żadnego partnera, więc nie przeżyłam żadnej przykrej sytuacji, a z aktualnym partnerem raczej mam dobry kontakt. Bardzo mnie to męczy ponieważ boję się, że może on ode mnie odejść w pewnym momencie.

Przyczyn braku ochoty na seks może być wiele. Po pierwsze powinna Pani zrobić badanie poziomu hormonów (testosteron, prolaktyna, fsh, lh). Jeśli wyniki wyjdą poza normą, być może wystarczy wyrównanie ich poziomu i wszystko wróci do normy. Brak ochoty na seks może być tez objawem niektórych chorób, np. depresji, cukrzycy, lub wynikać po prostu z przemęczenia i stresu. Często brak ochoty na seks pojawia się u kobiet, które czują do partnera jakiś nie do końca wyjaśniony zal, pretensję, nie ufają mu Proszę się więc upewnić, czy w waszej relacji jest wszystko w porządku. Inna przyczyną może być stosowanie nieodpowiednich technik seksualnych przez partnera, nie mówienie mu, jakie techniki są dla kobiety odpowiednie, jakiej stymulacji potrzebuje. wtedy seks, który nie daje odpowiedniej satysfakcji, przestaje sprawiać przyjemność i kobieta przestaje do niego dążyć. Jeśli nie znajduje Pani żadnej z powyższych przyczyn, a Pani sytuacja nie poprawia się, może warto byłoby udać się do gabinetu seksuologa po pomoc.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.