Poradnik ZdrowiePsycholog › Oszukana przez męża

Eksperci radzą

mgr Józef Sawicki - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Specjalista terapii indywidualnych mający wieloletnie doświadczenie psychoterapeutyczne. W pracy klinicznej zajmuje się pacjentami psychotycznymi. Interesuje się filozofią Wschodu. Więcej na stronie www.firma-jaz.pl.

Oszukana przez męża

Czuję się oszukana przez mojego męża. Tuż po porodzie drugiego dziecka dowiedziałam się od niego, że ma wysokie długi w bankach. Tłumaczył się, że chciał się czegoś dorobić dla mnie - to żadne wytłumaczenie, gdyż ludzie dorabiają się przez całe życie. Obecnie mąż nie chce ze mną rozmawiać na ten temat, cały czas coś ukrywa. Powtarza ciągle, że chciał dobrze, ale gdzie tu logika! Jak można takie świństwo zrobić swojej rodzinie, a przede wszystkim dzieciom? Co jam zrobić? Nie mogę jeść, nie mogę spać, nie wiem, jak wybrnąć z tej sytuacji. Co mam myśleć, aby podnieść się na duchu i abym nie wpadła w depresję, bo jednak mam dla kogo żyć - mam dwójkę wspaniałych dzieci.

Z tego co Pani pisze wynika, że Pani mąż popełnił błąd. Warto jednak zakładać, że miał dobre intencje i chciał być dobry ponad swoje możliwości. Pani żal do niego jest zrozumiały, ale niestety jedyną szansę na naprawienie sytuacji da powstrzymanie oskarżeń z Pani strony. Przypuszczam, że obecnie mąż nie tyle coś ukrywa, co ma poczucie winy i zamyka się w sobie. Być może czuje się bezradny. Wygląda na to, że i Pani czuje się bezradna. Błędne koło oskarżania i usprawiedliwiania w nim, w Pani, a także między Wami, odbiera mnóstwo energii i powoduje, że rzeczowe, konkretne i twórcze zajęcie się rozwiązaniem problemu staje się bardzo trudne. Może Pani czuć się skrzywdzona, ale warto wierzyć, że krzywdę da się naprawić.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.