Poradnik ZdrowiePsycholog - seksuolog › Brak ochoty na sex

Eksperci radzą

magister Magdalena Krzak (Bogdaniuk) - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Brak ochoty na sex

Od dłuższego czasu nie mam ochoty na sex, czy jest to z czymś związane?

Przyczyn braku ochoty na seks może być bardzo wiele. Po pierwsze mogą to być przyczyny biologiczne, takie, jak zaburzenia hormonalne, niektóre choroby (cukrzyca, depresja), przyjmowanie niektórych leków (antykoncepcyjnych, antydepresyjnych i innych). Bardzo ważnymi czynnikami są również czynniki psychologiczne, które zazwyczaj dotyczą młodszych kobiet, takie jak konflikty w związku, niechęć do partnera, złość na niego, brak zaufania, konflikty psychologiczne, wynikające z innych przyczyn (np. zaburzone relacje z rodzicami), traumatyczne wspomnienia związane z seksem (np. złe traktowanie przez pierwszego partnera, doświadczenie wykorzystania seksualnego), pochodzenie z rodziny, gdzie seks był określany jako temat tabu, lub grzech, postrzeganie seksualności jako coś złego, zaburzenia tożsamości, nieakceptowanie własnej kobiecości. Nie pisze pani nic więcej na swój temat, trudno mi więc jest odnieść się konkretnie do pani problemu. Proszę napisać coś więcej na swój temat, uwzględniając również to, kiedy problem się zaczął, czy pojawia się z każdym partnerem, w każdej sytuacji, czy jest pani obecnie w związku, jakie ma pani relacje z partnerem, jakie z rodzicami i tym podobne.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.