Poradnik ZdrowiePsycholog - seksuolog › Brak ochoty na seks

Eksperci radzą

magister Magdalena Krzak (Bogdaniuk) - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Brak ochoty na seks

Poznaliśmy się z mężem 8 lat temu. Na początku miałam bardzo dużą ochotę na seks. Z czasem było coraz gorzej. Jak urodziłam pierwsze dziecko to już wcale mi się nie chciało. Kochaliśmy się raz w tygodniu i tylko dlatego bo mąż chciał. Teraz urodziłam drugie dziecko i od czterech miesięcy się nie kochamy. Jak tylko mąż mnie dotyka to czuje okropną niechęć do niego i nie wyobrażam sobie seksu z nim. Nawet pocałunków już nie ma bo to mi też przeszkadza. Chęć na seks jest mi obca. Nigdy do nikogo nie miałam pociągu seksualnego. Co ja mam robić? Czy są jakieś tabletki hormonalne po których będę miała ochotę na seks? Jeśli to sie nie zmieni to na pewno się rozstaniemy bo mój mąż nie umie żyć bez seksu. Dodam jeszcze że mamy po 27 lat. Czy to jest normalne że seks nie jest mi potrzebny w życiu?

Jeśli brak ochoty na seks pojawił się po urodzeniu dziecka, jest to naturalne i związane z zaburzeniami hormonalnymi i zaabsorbowaniem dzieckiem i zmianą sytuacji życiowej. Może to trwać kilka miesięcy. Jeśli nie daje sobie pani na to przyzwolenia i pani mąż nie bierze tego pod uwagę, kontakty seksualne mogą stać się dla pani czymś coraz bardziej nieprzyjemnym, bo czuje się pani przymuszana. W ten sposób popęd seksualny u pani zaczyna jeszcze bardziej zanikać, aż może pojawić się awersja, wstręt i niechęć do seksu. Jeśli natomiast nigdy nie odczuwała pani potrzeb seksualnych, przyczyny mogą być gdzieś głębiej ukryte. Jest pani młodą osobą, więc prawdopodobnie nie wiążą się z chorobami, tylko ich podłożem są czynniki psychiczne. Tabletki hormonalne mogą być pomocne tylko wtedy, kiedy brak ochoty na seks wynika z zaburzeń hormonalnych (np. za mało testosteronu, za dużo prolaktyny). Bez sensu byłoby przyjmowanie ich bez wykluczenia innych czynników, które mogły mieć wpływ na pani seksualność, a mogą to być między innymi: - zaburzenia relacji z mężem, konflikty, pretensje, żal, brak zaufania - nuda, monotonia w związku - pochodzenie z rodziny, gdzie seks był tematem tabu, czy był postrzegany jako grzech - zaburzone relacje z rodzicami - traumatyczne doświadczenia w przeszłości (w tym nadużycie seksualne) - cukrzyca, nadciśnienie, dsepresja, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, leków przeciwnadciśnieniowych, antydepresyjnych itp) - zaburzenia tożsamości płciowej, niska samoocena, nie akceptowanie siebie w roli kobiety, nie akceptowanie swojej seksualności W celu zdiagnozowania przyczyny powinna pani wraz mężem (mąż powinien uczestniczyć w Pani leczeniu) udać się do seksuologa, który po przeprowadzeniu diagnostyki zaproponuje odpowiednią dla pani metodę leczenia.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.