Bez szczepienia ODRA może zabić - wstrząsające dane WHO

2018-12-28 10:19 opr. az

Zła moda na nieszczepienie dzieci zbiera śmiertelne żniwo. W Europie coraz więcej osób, które nie zaszczepiły się na odrę, umiera na tę banalną, wydawałoby się, chorobę dziecięcą. U wielu osób odra pozostawiła trwały ślad w postaci poważnych zaburzeń neurologicznych.

Nieszczepienie dzieci może doprowadzić do ponownego pojawienia się wielu groźnych chorób zakaźnych. Szczepienia są skuteczne w zwalczaniu chorób tylko wówczas, gdy przeprowadza się je masowo. Sukcesem na przykład zakończyły się powszechne szczepienia przeciwko czarnej ospie – w 1980 r. udało się wyeliminować tą śmiertelną chorobę.

– Taki sukces jest możliwy tylko wtedy, kiedy szczepienia są rzeczywiście masowe, obejmują ponad 90 proc. populacji. Jeśli zaszczepiony jest niewielki odsetek populacji lub między szczepieniami są przerwy niezgodne z  dawkowaniem szczepionki, drobnoustroje chorobotwórcze mogą ulec mutacjom, w wyniku których powstają nowe szczepy chorobotwórcze, przeciw którym dostępne szczepionki nie są skuteczne – mówi dr Wojciech Feleszko, pediatra immunolog z Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego w Szpitalu Klinicznym WUM w Warszawie.

Czytaj też: Czy grozi nam epidemia odry?

Odra może być bardzo niebezpieczna

Po ponad 50 latach obowiązkowych szczepień przyzwyczailiśmy się traktować odrę jak niegroźną chorobę zakaźną wieku dziecięcego. Ale sytuacja zmienia się na gorsze.

Wraz z fobią dotyczącą szczepienia dzieci. - Zamiast błogosławić ratujące życie szczepionki niektórzy rodzice dyskutują, czy warto szczepić dzieci. Czarny PR zaszkodził szczepieniom MMR (odra, świnka, różyczka), skutkiem czego w ostatnich latach w wielu krajach Europy i świata wzrosła liczba zachorowań na odrę, niebezpieczną chorobę, w przypadku której szczepienia są obowiązkowe – ostrzega dr Wojciech Feleszko.

Brakuje szczepionek na odrę

W 2018 r. zanotowano już ponad 260 przypadków zachorowań na odrę – najwięcej od lat! Nic dziwnego, że coraz więcej osób stoi w kolejce po szczepionki Problem w tym, że szczepionek brakuje. Polacy wykupili je w tempie ekspresowym. W tej chwili można je dostać w zaledwie kilku aptekach w kraju.

Powikłania po przebyciu odry

Wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko odrze zdecydowanie ograniczyło ilość przypadków wystąpienia choroby i jej powikłań. Gdy dziecko jest zaszczepione, odrę przechodzi najczęściej lekko i bez przykrych powikłań. Dziecko niezaszczepione narażone jest na:

Szczególnie niebezpieczne jest podostre stwardniające zapalenie mózgu (LESS – łac. leukoencephalitis subacuta scleroticans), które rozwija się 7-10 lat po przechorowaniu odry. Charakterystyczne dla tego powikłania jest wybitnie wysokie stężenie przeciwciał przeciw wirusowi, a także poważne objawy neurologiczne w postaci zaburzeń mowy, upośledzenia psychicznego i postępujących niedowładów, które w krótkim czasie doprowadzają do stanu odmóżdżeniowego. W przypadku tego powikłania medycyna jest bezsilna, a rokowanie zawsze są złe.

Jak przebiega odra

Odra jest chorobą wirusową, wywołaną przez wirusa Measles virus. Na zakażenie narażone są niemowlęta od 6. do 12. miesiąca życia (przed pierwszym szczepieniem), a także dzieci w wieku do 15 lat, którym nie podano dawek przypominających szczepionki.

  • Objawy: początkowo nieżyt spojówek, dróg oddechowych, suchy kaszel. Następnie dziecko dostaje wysokiej gorączki, zaś po kilku dniach na ciele pojawiają się żywoczerwone plamy z drobnymi grudkami o nieregularnych kształtach. Od chwili ukazania się wysypki temperatura spada, ale dziecko nadal ma katar i kaszel. Po kilku dniach wysypka staje się brunatna, po czym zaczyna się złuszczać.
  • Leczenie: Miejsca zaognione wysypką trzeba smarować preparatem z tlenkiem cynku, co złagodzi świąd, podawać syrop przeciwkaszlowy i leki przeciwgorączkowe.
  • Zapobieganie: W Polsce obowiązkowo szczepi się dzieci przeciwko odrze dwukrotnie – w wieku 13–14 miesięcy i 7 lat.
Ważne

Strach przed szczepieniami sprowokowały nieprawdziwe badania

Niechęć do szczepień spowodowała publikacja naukowa dr Andrew Wakefielda z 1998 r, który w prestiżowym piśmie naukowym „Lancet” opublikował artykuł, zawierający sugestie, jakoby szczepionka MMR (odra, świnka, różyczka) powodowała u dzieci autyzm.
Szybko okazało się, że badania, które opisywał Andrew Wakefield są nierzetelne. Jego argumenty naukowcy wielokrotnie obalali jako nie mające żadnych podstaw naukowych i całkowicie nieprawdziwe. Dziesiątki badań zaprzeczyły informacjom Wakefielda, a pismo przeprosiło za publikację. Niestety, ta plotka wciąż żyje własnym życiem, także w Polsce.

Odra: przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

Odra u dziecka
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Merim Trasch
|

Nie ma szczepionki na odę. Jest tylko mieszana - niezbyt bezpieczna dla człowieka.

nati
|

Im więcej osób choruje, tym większa szansa na mutację patogenu. Gdyby wyszczepialność na grypę była podobna do tej na odrę, wirus grypy również nie miałby szans mutować.

Joanna
|

Z przykrością pragnę wskazać, iż rozpowszechnia Pani nieprawdę i posługuje się fałszywymi stwierdzeniami. Jeżeli pisze Pani, że odra nie jest ciężką chorobą, to nie ma Pani pojęcia o temacie, w którym zdecydowała się Pani wypowiedzieć. Ciekawa jestem również, z jakiego źródła wyczytała Pani, że przechorowanie odry uodparnia organizm na inne schorzenia zakaźne.

Gabi
|

Odra wcale nie jest ciezka chorobą a przechorowanie jej naturalnie chroni przed o wiele gorszymi chorobami.

kfadam
|

Gdy szczepionka na grypę niezadziała słyszymy że stwożono go na bazie innej mutacji wirusa, wniosek z tego że wirus odry, ospy i innej zarazy zapomniał że może mutować...

Rafał
|

W Izraelu NIE MA obowiązkowych szczepień !!!! jest TYLKO kalendarz zalecanych szczepień !
A żadnej epidemii w Izraelu NIE ma i Nie było !!!
W żadnym kraju nie ma obowiązkowych szczepień dla wszystkich noworodków w 1 dobie na gruźlicę !!!!
Obowiązkowe szczepienia - to DRENOWANIE milionów zł pieniędzy podatników w imię rzekomej epidemii !!!
Szczepienia - to powolne uszkadzanie zdrowia dziecka, Szczepienia działają tak perfidnie,
że NIE od razu widać działania uboczne. Toksyny ze szczepionek POWOLI zatruwają i DEGENERUJĄ MAŁE CIAŁO DZIECIACZKA !!!!!

Te szczepienia to ROSYJSKA RULETKA , padnie dziecko od razu, albo po n-tym strzale !!!
Tak czy owak szczepienia OKALECZAJA !!!! Dowód - działaniem niepożądanym moze być zgon !

Skoro aż tak jest toksyczne szczepienie, to nawet jeśli zgon nie nastąpi - na bank sa trwałe uszkodzenia wewnętrzne :((( Ludzie - zrozumcie to !!!! Przestańcie dawać się okłamywać !!!!
Żaden kraj na świecie na próbował wprowadzić mega toksycznego szczepienia przeciwko rzekomemu HPV jako szczepienia obowiązkowego !!!!

!!! Ludzie !! nie dawajmy sobie wciskać ciemnoty !!!!

W Polsce ponad 100 tys rodzin ma dzieci OKALECZONE PRZEZ SZCZEPIENIA !!!
Żadne pieniądze, żadne odszkodowania nie przywrócą, zdrowia, szczęścia i harmonii tym rodzinom !!!!

Lekarze – Wy tez jesteście okłamywani na tych tzw. kongresach naukowych - sponsorowanych w 100 % przez firmy farmaceutyczne !!!!

ehh
|

Nie kłam miszczu. Oczyszczony został to prawda przez Izbę Lekarską bo uznano, że artykuł napisali (razem z współautorem) w dobrej wierze a dane którymi się kierowali nie zostały przez nich celowo zmienione. Innymi słowy zostali wprowadzeni w błąd dlatego powstały takie wnioski a nie inne. Przez takich przygłupich krzykaczy powstają często groźne mity, w które wierzą przygłupi rodzice. Na szczęście nie wszyscy są idiotami.

gosc
|

Wakefield pisal prawdę. W 2012 r. Został oczyszczony z zarzutów i uniewinniony. Ale tej informacji juz brakuje w wielu artykułach. Trzeba czytac ulotki szczepionek i byc ostroznym. Nie szczepic na wszystko po kolei. Wziac pod uwagę to, ze w krajach gdzie szczepienia nie są obowiązkowe i zaczynają się nawet od 2 roku zycia np. W Japonii, nie wybuchają żadne epidemie, a śmiertelność niemowląt jest mniejsza niż tam gdzie wyszczepialnosc jest większa i zaczyna się wczesniej. Czy to nie daje do myślenia? Zachęcam do czytania nt. Temat i przemyślanych wyborów.

kola
|

Ludzie zacznijcie czytać fachowe teksty i badania a nie artykuły na psudoportalach: BADANIA https://vaccgenocide.wordpr...

Carl Williams
|

Nie dawno w telewizji kilka dni temu ujawniono ponoć szokujące wydarzenia z Francji gdzie 850 osób poniosło śmierć z powodu grypy i odry. To jest wyssane z palca. Francuzi byli szczepieni śmiercionośnymi szczepionkami nie tylko MMR, po czym teraz podobno je wycofują. W skorumpowanych mediach i w rządzie na okrągło szerzy się ogłupianie masy społeczeństwa grypą i innymi zagrożeniami. Jak podała telewizja już też w Polsce są kilka przypadków. Strach ma wielkie oczy. Przeważnie to bezmyślne Owce są strachliwe, które ciągle siedzą przed TV i przestraszone co im media serwują. Jest kwestią czasu kiedy to w Polsce zostanie wdrożony przymus szczepień. Choć z tym przymusem ten skorumpowany rząd nie tylko Polski i lekarze w raz z Sanepidem, muszą wiedzieć jedno. Większość to już nie Owce trzęsące się na to co media w telewizji przedstawiają. Baz walki się nie damy kartelom farmaceutycznym, lekarzom i wojsku jeśli ono by zostało wdrożone do tłumienia oponentów. Farmacja i rządy robią wszystko nawet stosują chemtrails by w końcu rozpowszechnić kolejny jakiś wirus znaczy chorobę. Ja od lat się nie szczepię i nie jedno widziałem. Np; Ptasia Grypa w Polsce kilka lat temu w Toruniu jako pierwsza oznaka tej grypy, że padł jakiś ptak. Widziałem to z ukrycia jak wojskowy samochód podjechał w eskorcie innych wojskowych samochodów i ubrani na biało w skafandry wyrzucili na pustą ulicę ( była wyłączona z ruchu z powodu remontu ) wyrzucili jakiegoś ptaka, po czym odjechali. Bym ich nagrał, ale nie wziełem kamerki, dlatego warto mieć zawsze przy sobie, mówię to też i wam, w końcu można na coś natrafić. Potem zaczęły się i też szczepienia, a przestraszone owce w całej Polsce ustawiali się w kolejkach po szczepienia. I tak jak teraz i w tedy wmawia się później w telewizji, że to przez chorobę, wirusa. Tak więc pozostaje nam tylko zdrowy rozsądek komu wierzyć. Tak jest co roku od lat. Szczepienia to masowa depopulacja, bo i tak później w razie czego zgoni się na chorobę.