Przez brak seksu czuję się nieatrakcyjna [Porada eksperta]

2009-06-30 12:14

Z moim narzeczonym jesteśmy razem od 5 lat. wszystko jest dobrze, ale on ma od zawsze problemy z erekcją, mimo swojego wieku -28 lat. Najczęściej wcale nie odczuwa przy mnie ochoty na seks. Ja próbowałam już wszystkiego - pigułek wspomagających, romantycznego nastroju, wyzywających ubrań, bielizny, ale niestety nic na niego nie działa. Jestem załamana, w ogóle go nie kręcę, chociaż twierdzi, że mnie bardzo kocha. Czuję się nieatrakcyjna i dłużej już tak nie wytrzymam. Każda rozmowa z nim na ten temat tylko pogarsza sytuację. Boję się, że ma jakąś blokadę psychiczną, gdyż z innymi partnerkami nigdy nie miał problemów, a wręcz przeciwnie - mógł kochać się non-stop. Ze mną również czasami się udaje, ale zawsze to ja inicjuję zbliżenie i muszę dominować i wiele robić, aby się udało. To poniżające prosić o seks, który i tak często nie wychodzi... Nie czuję się już kobietą... Czy problem tkwi we mnie? Co jeszcze mogę zrobić?  

Porada psychologa seksuologa
Autor: Getty Images

Przyczyn braku ochoty na seks u mężczyzn może być wiele. Po wykluczeniu czynników biologicznych, należy rozważyć szereg przyczyn psychologicznych, które mogą wpływać na Państwa relacje.

Przyczyny biologiczne

1. zaburzenia poziomu hormonów- zbyt niski poziom testosteronu powoduje spadek popędu 2. niektóre choroby (np. depresja, cukrzyca, nadciśnienie) 3. przyjmowanie niektórych leków (np. przeciwdepresyjnych)

Czynniki psychologiczne:

1. przemęczenie codziennymi problemami, przepracowanie, osłabienie organizmu

2. problemy z poczuciem własnej wartości jako mężczyzna

3. konflikty w związku, niewyjaśnione kłótnie, żale, pretensje, zbytnio dominująca partnerka i wycofany uległy partner.

Proszę się zastanowić, czy któryś z tych czynników może mieć wpływ na wasze życie. Warto byłoby również zgłosić się do seksuologa. Jeżeli partner nie zgodzi się na to, to zgłosić się samemu. Ważne jednak, by nadal myślała Pani o sobie, jak o atrakcyjnej kobiecie - zazwyczaj problemy takie nie wynikają z poziomu atrakcyjności partnerki. 

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.