Coaxil - skutki uboczne leku psychotropowego [Porada eksperta]

2013-12-16 18:14 Katarzyna Iwanicka

Od 3 dni biorę lek Coaxil, czuję się po nim dziwnie. W pierwszym dniu czułam oszołomienie, ból głowy, ale było to do wytrzymania. Dzisiaj jest 3 dzień i czuję się inaczej, ale jakoś dziwnie, pewnie to normalne. Pierwszy raz w życiu biorę antydepresanty. Jestem okropnym nerwusem, wszystko mnie denerwuje, drażni, mam dzieci 8 i 4 lata. Starsza córka bardzo mnie denerwuje, bo jest okropnie złośliwa i próbuje moje nerwy wykończyć, jak tylko może i udaje się jej. Teraz trochę mniej mnie to rusza, czyli pewnie lek działa. Depresję też mam. W maju wyjechałam za granicę pierwszy raz, zostawiłam męża i dzieci, mąż przyleciał do mnie po 3 m-cach, tam też sporo przeszłam zanim wynajęłam mieszkanie, byłam u koleżanki tam trochę się działo po pewnym czasie, chodzi mi o sprzeczki, wyprowadzkę, szukanie lokum. O zdradzie nie ma mowy, czy romansie. PO 5 m-cach musiałam przylecieć do dzieci, bo wpadłam w depresję, nerwica się zaostrzyła, teraz jestem tu m-c z dziećmi i brak znowu męża, w ciągu dnia szukam sobie zajęcia, koleżanek nie mam za wiele i wariuję sama w domu. Wariuję w sensie, że muszę coś robić, mieć włączony telewizor, radio, bo cisza jest okropna. I teraz pytanie: biorąc ten lek Coaxil mogę brać witaminy Maxivit i tabl. na żylaki Diosminex?

Szanowna Pani, z racji tego, że nie jestem lekarzem, trudno mi się wypowiadać na temat interakcji leków antydepresyjnych z preparatami przeciw żylakom, warto zapytać więc lekarza rodzinnego lub psychiatrę przy kolejnej wizycie. Nie słyszałam również o tym, by przyjmowanie suplementów diety, takich jak witaminy, było niedozwolone podczas leczenia farmakologicznego depresji.

Pisze Pani o wielu zmianach, jakie zaszły ostatnio w Pani życiu. Być może warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy psychologicznej lub psychoterapii? Polecam także treningi relaksacyjne, które można robić samemu w domu, gotowe przykłady z głosem lektora można znaleźć w internecie. Pozdrawiam

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Iwanicka

Psychoterapeutka, terapeutka uzależnień i trenerka.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE