Syn uzależniony od dopalaczy - jak mu pomóc? [Porada eksperta]

2014-01-30 19:58

Problemem są dopalacze, które pojawiły się w szkole. W ciągu kilku dni mój syn był 2 razy pod ich wpływem. Po wyjściu ze szkoły w ciągu 15 min dostałam telefon, że leży nieprzytomny bez kontaktu, natychmiast zabrałam go do szpitala. Żadne testy nic nie wykazały, szpital zgłosił sprawę na policję. Minął tydzień, a syn znowu, teraz już na terenie szkoły, był niekontaktowy, blady. Nie chce powiedzieć skąd ma to świństwo. Zarejestrowałam go do psychologa od uzależnień. Proszę o pomoc dla mojego dziecka póki jeszcze można mu pomóc. Za wszelkie rady bardzo dziękuję.

Porada psychoterapeuty
Autor: Getty Images

Szanowna Pani, z tego co Pani pisze, wykazała się Pani dużą czujnością i zadziałała Pani szybko.

Zachęcam do tego, by była Pani w stałym kontakcie z terapeutą uzależnień, który obejmie pomocą psychologiczną syna. Często takie placówki mają w swojej ofercie także grupy wsparciowo-edukacyjne dla członków rodzin.

Ważne jest to, by była Pani konsekwentna w stawianiu granic synowi, czyli gdy Pani coś zapowiada kluczowe jest, by była Pani w stanie to wyegzekwować. Zachęcam też do przeprowadzaniu Multi Testu (do kupienia w aptekach, koszt około 20 zł), by miała Pani pewność, że syn utrzymuje abstynencję. Pozdrawiam.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta