Brat uzależniony od gry internetowej [Porada eksperta]

2009-02-10 10:39

Mój 15-letni brat jest uzależniony od internetu (gra). Traci kontakt z rówieśnikami, prawie nie wychodzi z pokoju, zaniedbał szkołę, zrobił się potwornie nieśmiały - nawet ze mną niechętnie rozmawia. Kiedy na siłę próbuje się go odciągnąć od komputera, staje się agresywny. Rodzice byli u psychologa, oczywiście sami, bo on nie dał się wyciągnąć, który stwierdził, że to nie to jest problemem, choć wszyscy wokół widzą, jak brat się zmienił. Mieszkamy w małej miejscowości, więc o fachowca trudno. Co robić?

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Agato! Nie wiem, co poradził rodzicom psycholog. Z twojego opisu wnoszę, że brat powinien jak najszybciej być przebadany nie tylko przez psychologa, ale także przez psychiatrę. Taka nagła zmiana zachowania, ignorowanie szkoły, unikanie kontaktów z rówieśnikami i pojawienie się agresji mogą być sygnałem poważnych zaburzeń psychicznych albo nerwowych. Poproś rodziców, by niezwłocznie dotarli do Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży i umówili się na p i l n ą konsultację. Poradnie takie bywają także w szpitalach, przy oddziałach psychiatrycznych. Bratu trzeba pomóc. Rodzice muszą go doprowadzić do lekarza. Chyba nie chciałby zmuszać ich do wzywania pogotowia psychiatrycznego i dostarczania do lekarza przemocą. Im szybciej trafi w ręce specjalistów, tym łatwiej będzie mu pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Pozdrawiam. B.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza