Jak samodzielnie uszyć maseczkę?

2020-03-23 15:38 Katarzyna Terentiew

Ci, którzy mają maszyny do szycia, trochę materiału i gumkę, mogą sami uszyć maseczkę ochronną. Dla siebie, dla rodziny, a może dla jednej z wielu instytucji, które teraz proszą o maseczki? Prosty film instruktażowy zamieściła Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa.

Na Facebooku można zobaczyć, jak w łatwy sposób samodzielnie uszyć maseczkę ochronną. Zamieściła go wykładowczyni Szkoła Konstrukcji Ubioru Małgorzata Brancewicz. Gdy masz maszynę do szycia i materiał, uszycie jednej maski zajmie 5 minut. Oczywiście pierzemy je i dezynfekujemy przed włożeniem.

Krakowskie Szkoły Artystyczne dołączają w ten sposób do akcji szycia maseczek. Chcą je zbierać przy drzwiach szkoły i zawozić tam, gdzie będą potrzebne.

"Kiedy uzbieramy większą liczbę maseczek, przekażemy je wybranej potrzebującej instytucji. Maseczki potrzebne są teraz wszędzie! Nie tylko w szpitalach, ale także w innych placówkach medycznych i opiekuńczych. Potrzebują ich również pracownicy sklepów, aptek oraz poczty", pisze SAPU w poście.

Zobacz też sprawdzoną przez redakcję rysunkową instrukcję szycia maseczki krok po kroku

Czytaj więcej:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE