Nowy termin szczytu zachorowań w Polsce. To najgorszy możliwy scenariusz

2020-04-25 10:58

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, był gościem w programie na Polsat News. Wypowiedział się, kiedy jego zdaniem możemy spodziewać się szczytu zachorowań.

Koronawirus. Brytyjczycy już testują szczepionkę na ludziach!
Autor: Getty Images Szczepionka na koronawirusa wchodzi w czwartą fazę badań klinikcznych

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem w programie Polsatu. Zaprezentował swoje domysły odnośnie nadchodzącego szczytu pandemii.

- Szacunki dotyczące rozwoju pandemii covid-19 w Polsce można porównać do prognozy pogody – mówił w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News - Teraz częściej mówi się o jesieni, o wrześniu, październiku i listopadzie – odniósł się do pytania o to, kiedy będzie szczyt zachorowań.

Jego zdaniem kolejne przypadki zakażeń będą pojawiać się także w miesiącach letnich - Nadal jesteśmy w tendencji wzrostowej koronawirusa, ale ta tendencja jest znacznie mniejsza niż przewidywaliśmy.

– Miejmy nadzieję, że dzięki zasadom dystansowania społecznego i zasadom noszenia maseczek na ulicy te wzrosty będą powolne – powiedział szef resortu. Szumowski apelował także o zwiększenie liczby testów na koronawirusa.

Minister odniósł się także do wyborów, które, jak podkreślił po raz kolejny, w tradycyjnej formie możliwe są do przeprowadzenia najwcześniej za 2 lata.

Polecamy: Poważne powikłania po koronawirusie. Ozdrowieńcy będą mieć problemy już na zawsze?

Zobaczcie, jak niektórzy radzą sobie bez fryzjera w czasie pandemii:

Gwiazdy w dobie koronawirusa. Jak radzą sobie bez fryzjerów?