Jak bezpiecznie naciskać przyciski w windzie?

2020-03-23 11:09 Katarzyna Hubicz

Przez chusteczkę, łokciem, kolanem, wykałaczką, a może jeszcze w jakiś inny sposób? Pytanie, jak bezpiecznie naciskać przyciski w windzie, zadaje sobie chyba każdy, kto musi teraz z niej korzystać.

Lekarze ostrzegają, że koronawirus może pozostawać na przedmiotach nawet przez kilka dni - dotykając ich, w określonych przypadkach można się zarazić. To istotne zwłaszcza w małych, zamkniętych pomieszczeniach, których nie sposób wywietrzyć - takich, jak windy. Ponieważ nie każda winda jest dezynfekowana, i nie w każdej zainstalowana jest klimatyzacja, trzeba radzić sobie inaczej. Jak? Zobaczcie na poniższych filmach.

Tak radzą sobie z tym mieszkańcy Chin

Ale można też i tak:

Tu znajdziecie jeszcze inne podpowiedzi:

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzecie, warto pamiętać, by po wyjściu z windy dla własnego bezpieczeństwa i tak umyć ręce lub - jeśli to niemożliwe - odkazić je płynem dezynfekującym.

Koronawirus instrukcja postępowania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Więcej o wirusie z Chin

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE