Przedwczesny wytrysk: jak przedłużyć stosunek? Sposoby na przedwczesny wytrysk

539 komentarze
Autor: Joanna Krupa, Lena Janicka

Przedwczesny wytrysk może odebrać radość z seksu. Dopiero co zaczęliście się kochać. Minęło dosłownie kilka lub kilkanaście sekund, a dla niego jest już po zabawie. Czy jest jakiś sposób, by przedłużyć stosunek i opóźnić wytrysk? Skąd się biorą u mężczyzny problemy z przedwczesnym wytryskiem?

Przedwczesny wytrysk (PW) to najczęstsze zaburzenie seksualne. Potrafi zrujnować życie intymne, dlatego warto znać sposoby na przedwczesny wytrysk. Według oficjalnych wyliczeń, na przedwczesny wytrysk (PW) cierpi 28 proc. mężczyzn, a tylko w Polsce co trzeci. Ale jeśli jeszcze kilkanaście lat temu PW dotyczył głównie młodych, niedoświadczonych mężczyzn, tak teraz zmaga się z nim coraz więcej panów mających na swoim koncie całkiem sporo doświadczeń seksualnych.

Przedwczesny wytrysk: jak go rozpoznać?

Seksuolodzy mówią o nim: "niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów przed upłynięciem minimum dwóch minut od rozpoczęcia stosunku". Teoretycznie wystarczy 30 sekund więcej, żeby problemu nie było. W praktyce jednak panie marzą minimum o trzech minutach gry wstępnej.

Przedwczesny wytrysk potrafi wyjątkowo uprzykrzyć życie i zniechęcić do jakichkolwiek zbliżeń. - Przez ponad rok spotykałam się z facetem, który na sam widok mojej bielizny dostawał wzwodu i zaraz potem ejakulacji - przyznaje Olga, 31-letnia kadrowa. - Na początku to było miłe, a nawet podniecające, ale z czasem zaczęło utrudniać nam współżycie. No bo jak można wciąż kochać się z mężczyzną, który jest już po? Ja dopiero nabierałam ochoty na seks, a on nie był już do niego zdolny. Próbowaliśmy wszystkiego, ale uznałam, że rozsądniej będzie się rozstać. Nie dałam sobie z tym rady. Może gdybym bardziej go kochała, poszukałabym innych sposobów, ale tak uznałam, że nie ma sensu się męczyć...

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Jednoznacznej przyczyny tej wyjątkowo wstydliwej męskiej dolegliwości nie ma. W okresie dojrzewania można tłumaczyć ją burzą hormonów. W dojrzałym wieku przedwczesny wytrysk wynika najczęściej z problemów ze zdrowiem (m.in. nadciśnienia, cukrzycy, chorób prostaty, zwłaszcza zapalenia gruczołu krokowego, czy nadczynności tarczycy), ale również zbyt częstej masturbacji, zbyt długiej abstynencji seksualnej czy dla odmiany częstej zmiany partnerów. Jeśli dołożymy do tego niepewność uczuć, obawę przed ośmieszeniem, stres oraz nadużywanie alkoholu, papierosów czy środków odurzających, to syndrom PW przestanie być już tylko sporadycznym zdarzeniem. Jakby tego było mało, wielu panów ma psychikę, która wręcz predysponuje ich do przedwczesnego wytrysku. Bo sama ejakulacja, jak twierdzą seksuolodzy, niemal w 98 proc. bierze się z  psychiki, a nie z fizjologii. Dlatego w leczeniu przedwczesnego wytrysku nie chodzi o stosowanie odpowiednich środków, wynajdywanie coraz to nowych pozycji, lecz przede wszystkim o pozytywne nastawienie.

Ostatnio dodane na forum
zobacz wszystkie »
 
 
Nie zarejestrowany, 16.08.2017 8:48
Jest wiele leków i suplementów na przedwczesny wytrysk, na blogu fitynka.pl/climax-control/ można przeczytać recenzję jednego z najlepszych na rynku
Nie zarejestrowany, 04.04.2017 18:11
Mąż niech zjada pestki dyni mają dużo witamin i zobaczy pani efekty są jeszcze różne suplementy diety na takie rzeczy.
 

Jak radzić sobie z przedwczesnym wytryskiem

Metod radzenia sobie z przedwczesnym wytryskiem jest kilka. Od odpowiednich ćwiczeń i reagowania na pierwsze sygnały, aż po stosowanie kilku prezerwatyw naraz czy picie alkoholu przed samym zbliżeniem. Ten ostatni, jak wiadomo, rozrzedza krew i opóźnia seksualny finisz. Pomóc mają też grzeczne myśli. Jedni starają się nie myśleć o tym, co ich podnieca, inni zaopatrują się w specjalne kremy znieczulające... Ani jedna ani druga metoda nie jest dobra. No bo jak wyobrażacie sobie stosunek, w którym partner myśli o rozliczeniu się z fiskusem albo o tym, ile wyniesie go doroczny przegląd auta...

Znieczulanie domiejscowe też nie jest najfajniejsze. Partnerka może mieć wrażenie, że siłuje się z kłodą drewna, przez co jej libido obniży się niemal do zera. Ostatnio modna stała się metoda APE (Anti Premature Ejaculation) - zestaw wskazówek i ćwiczeń, które pomagają poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem. APE bazuje na naturalnych zachowaniach, a jej stosowanie ma przywrócić mężczyznom normalny czas reakcji, np. na podniecenie czy nagłe zwroty akcji. Podobno wystarczy pół godziny dziennego treningu, żeby zauważyć pierwsze efekty i zapanować nad własnym ciałem. Na pewno sporo zależy tutaj od partnerki i jej odpowiedniego podejścia do ars amandi. Zrozumienie, cierpliwość a przede wszystkim dużo miłości to recepta na satysfakcjonujący i pozbawiony stresu stosunek.

Polecamy
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (APE). Jak przedłużyć stosunek?

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (APE). Jak przedłużyć stosunek?

Przedwczesny wytrysk to zmora wielu par. Coraz modniejsza metoda APE (Anti Premature Ejaculation) to zestaw ćwiczeń na przedwczesny wytrysk dla ...

Ćwiczenia opóźniające wytrysk: naucz partnera panować nad ciałem

Jeśli twój partner cierpi na przedwczesny wytrysk, wykonajcie wspólnie to ćwiczenie. Pomoże ono mężczyźnie nabrać kontroli nad własnym ciałem. Partner kładzie się na plecach, ty siadasz okrakiem ja jego udach. Delikatnymi pieszczotami doprowadź do pełnej erekcji, po czym zwolnij gdy partner będzie zbliżał się do orgazmu. Tuż przed wytryskiem, mocno zaciśnij palce na członku około 3 cm poniżej główki i przytrzymaj około 10 sekund. Wznów stymulację dopiero aż podniecenie u partnera nieco opadnie.

Powtórzcie ćwiczenie kilka razy pod rząd, aż nauczysz się rozpoznawać oznaki zbliżającego się orgazmu u partnera, a partner nauczy się choć trochę kontrolować swój wytrysk. W kolejnym etapie ćwiczenia partner nauczy się kontrolować swoje reakcje podczas stosunku. Dosiądź partnera tak jak w pozycji na jeźdźca i wprowadź twardy członek do pochwy. Nie wykonuj żadnych ruchów ciałem. Jeśli partner nie jest dostatecznie podniecony, możesz wykonać kilka serii skurczów mięśni Kegla. Gdy partner zasygnalizuje zbliżający się wytrysk, wysuń członek z pochwy i wykonaj ucisk jak w pierwszym ćwiczeniu. Poczekaj aż napięcie częściowo opadnie i powtórz ćwiczenie jeszcze kilka razy, wydłużając czas trwania w bezruchu.

Po kilku seriach partner powinien nabrać większej kontroli nad wytryskiem. Wtedy dopiero możecie podjąć pełny stosunek zakończony orgazmem.

Ćwiczenia opóźniające wytrysk:  technika trzech palców

Technika uciskania krocza była praktykowana w Chinach przez pięć tysięcy lat i do tej pory swoją skutecznością przebija inne metody powstrzymywania wytrysku. Wymaga jednak refleksu i dużej wprawy partnerki. Chcąc opóźnić zbliżający się wytrysk, należy przycisnąć trzema palcami punkt w centralnej części krocza (między jądrami a odbytem) i poczekać aż podniecenie nieco opadnie. Powinno to przyhamować moment kulminacyjny o kilka minut.

Ćwiczenia opóźniające wytrysk: wykorzystajcie mięśnie PC

Namów partnera na codzienny trening jego mięśni PC (mięśni Kegla). Powinien on regularnie wykonywać 30 serii szybkich skurczów i rozluźnień mięśni dna miednicy oraz kilka serii długich skurczów, trwających po 10 sekund. Ćwiczenia należy powtarzać rano i wieczorem, z każdym tygodniem stopniowo wydłużając czas napięcia mięśni. Mocne, elastyczne mięśnie PC pozwolą partnerowi lepiej kontrolować swoje reakcje i dowolnie sterować swoją męskością. Są niezbędne w tantrycznych metodach powstrzymywania wytrysku, które koniecznie powinniście wypróbować. Zastosujcie technikę wycofywania. Sprężyste mięśnie PC są warunkiem powodzenia tej metody. Kiedy partner czuje zbliżający się wytrysk, przerywa pchnięcia i wycofuje członek z pochwy, pozostawiając tylko czubek główki u jej wejścia. Napina mięśnie PC i liczy do dziesięciu. Doświadczeni mężczyźni twierdzą, że lepszy efekt daje wykonanie dziesięciu szybkich skurczów. Mężczyzna powinien wypróbować obie metody i wybrać najlepszą dla siebie.

Ćwiczenia opóźniające wytrysk: technika STOP and GO

Metoda polecana przez amerykańskich seksuologów jest bardzo prosta i skuteczna. Trzeba tylko wiedzieć, w którym momencie przerwać stosunek. Polega ona na przerywaniu penetracji tuż przed orgazmem partnera i zajęciem się pieszczotami partnerki. Stosunek można podjąć dopiero wtedy, gdy erekcja nieco opadnie. Przeplatanie stosunku z innymi formami seksu może nawet dwukrotnie wydłużyć czas miłosnej sesji.

Ćwiczenia opóźniające wytrysk: technika 9-ciu pchnięć

Dalekowschodnia techniki 9 pchnięć opiera się na odpowiednim sterowaniu przepływem energii, co ma przełożyć się na opóźnienie wytrysku. Podczas penetracji partner powinien liczyć cykle płytkich i głębokich pchnięć według poniższej zasady. Pchnięcia wykonuje się nie wychodząc z partnerki.

  • 9 płytkich pchnięć i 1 głębokie
  • 8 płytkich pchnięć i 2 głębokie
  • 7 płytkich pchnięć i 3 głębokie
  • 6 płytkich pchnięć i 4 głębokie
  • 5 płytkich pchnięć i 5 głębokich
  • 4 płytkie pchnięcia i 6 głębokich
  • 3 płytkie pchnięcia i 7 głębokich
  • 2 płytkie pchnięcia i 8 głębokich
  • 1 płytkie pchnięcie i 9 głębokich

Ten typ stymulacji sprawdza się w przypadku mężczyzn, którzy szybko się podniecają lub gdy para jest bliska orgazmu, lecz chce przedłużyć stosunek o kilkanaście minut. Tempo płytkich pchnięć powinno być umiarkowane, zaś pchnięcie głębokie szybkie i zdecydowane. Po pierwszej serii z reguły można zrobić przerwę, nie wychodząc jednak z partnerki. Zajmijcie się pocałunkami i pieszczotami rękoma. Gdy podniecenie nieco opadnie, możecie przystąpić do 2 serii. Jeśli w którymś etapie partner będzie bliski wytrysku, partnerka powinna nacisnąć punkt znajdujący się pomiędzy nasadą penisa a odbytem (patrz technika trzech palców).

Farmakologiczne opóźnianie wytrysku

Środki farmakologiczne są ostatecznością i to raczej wtedy, gdy okaże się, że podłożem PW jest tzw. nadpobudliwość nerwu sromowego, nadwrażliwość żołędzi członka (skutek przebytej infekcji) lub napięcie mięśni zwieracza cewki moczowej. Zdecydowanie lepsze efekty niż podawanie preparatów daje terapia kombinowana - czyli połączenie treningu z elektroterapią lub fizjokinezyterapią, stosowana w specjalistycznych gabinetach (zaleca się około 15 zabiegów wykonywanych codziennie).

Ważne

Ważne

Leki na przedwczesny wytrysk

Kontrolę nad wytryskiem sprawuje ośrodkowy układ nerwowy i dlatego przedwczesny wytrysk jest uznawany za problem neurobiologiczny. W proces wytrysku zaangażowane są liczne neuroprzekaźniki, a najważniejszym z nich jest serotonina, która hamuje wytrysk. Innym jest dopamina, która wyzwala orgazm. Dlatego też uważa się, że przedwczesny wytrysk ma związek z niskim poziomem serotoniny i wysokim poziomem dopaminy w tych obszarach układu nerwowego, które kontrolują wytrysk. Poziom serotoniny i dopaminy pomagają regulować m.in. leki z grupy SSRI (selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny). Należy do nich dapoksetyna - jedyny preparat zarejestrowany w leczeniu przedwczesnego wytrysku dostępny w Polsce. Lek wykazuje dużą skuteczność już po pierwszym zastosowaniu. Szybko się wchłania, ale też szybko jest usuwany z organizmu, co podnosi bezpieczeństwo jego stosowania.

Niektórzy panowie sięgają po żele czy aerozole stosowane miejscowo, a zawierające środki znieczulające – lidokainę i prilokainę. Środki te znieczulają żołądź i pomagają opóźnić wytrysk, ale stosowane dłużej są mało skuteczne. Mogą też wywoływać drętwienie penisa, a przy przedawkowaniu doprowadzić do utraty erekcji i wytrysku. Poza tym preparat wprowadzony do pochwy partnerki zmniejszy jej doznania, a przy dłuższym czasie stosowania może doprowadzić do zaburzeń jej orgazmu.

Autor: Anna Jarosz

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Photos.com

Aktualizacja: 11.08.2017

Komentarze (1 - 10 z 539)
pejdz, 17.08.2017 21.54
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o zestaw ćwiczeń michalsobiesiak@gmail.com
 
Salvador, 17.08.2017 13.15
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Witam, proszę o zestaw cwiczen na vilkor@poczta.onet.pl
 
jarek, 16.08.2017 23.34
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o zestaw ćwiczeń offroad22@op.pl
 
beksiok, 15.08.2017 15.32
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o przesłanie ćwiczeń na adres beksiok@wp.pl
 
Bonu, 12.08.2017 10.37
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Poproszę o zestaw cwiczen na bonus1234@interia.pl
 
grover123, 11.08.2017 09.17
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
poprosze o zestaw cwiczen grover123@gmail.com
 
Stopklatka, 04.08.2017 00.57
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Poproszę o zestaw cwiczeń, na janeksztosik@gmail.com
 
Gość, 25.06.2017 13.22
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o zestaw ćwiczeń na zsczc.zxczxc@o2.pl
 
Xman, 06.06.2017 00.33
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o zestaw ćwiczeń czank@o2.pl
 
Marcin, 28.05.2017 19.18
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Poproszę o zestaw ćwiczeń na adres www.snajper773@o2.pl. Pozdrawiam
 
następne »
strona 1 z 54
DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Sposoby na powiększenie penisa Sposoby na powiększenie penisa

Martwi cię rozmiar twojego penisa i zastanawiasz się jak go powiększyć? Niepotrzebnie - długość i...

więcej

289

Problemy z erekcją - co robić, gdy podczas stosunku zanika wzwód Problemy z erekcją - co robić, gdy podczas stosunku zanika wzwód

Nagły zanik wzwodu w trakcie stosunku może się zdarzyć każdemu mężczyźnie. Istnieją sposoby...

więcej

254

Przedwczesny wytrysk: jak przedłużyć stosunek? Sposoby na przedwczesny wytrysk Przedwczesny wytrysk: jak przedłużyć stosunek? Sposoby na przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk może odebrać radość z seksu. Dopiero co zaczęliście się kochać. Minęło...

więcej

252

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (APE). Jak przedłużyć stosunek? Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (APE). Jak przedłużyć stosunek?

Przedwczesny wytrysk to zmora wielu par. Coraz modniejsza metoda APE (Anti Premature Ejaculation)...

więcej

249

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Raczej nie ma szans na ciążę. Bardziej prawdopodobna wydaje się niekorzystna interakcja obu czynników na funkcje wątroby.

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.