Poradnik ZdrowieInternista › Krew z odbytu

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Krew z odbytu

Trzy miesiące temu zauważyłem, że w moim kale jest krew. Zdarza się to co jakiś czas, ale występuje regularnie i wtedy następuje lekki ból w okolicach odbytu, a w kale i na papierze toaletowym jest krew koloru jasnego. Obecnie mieszkam i pracuję w Londynie - nie wiem za bardzo gdzie się z tym zgosić. Czy jest to coś poważnego? Czy może pani doradzić jakieś lekarstwa typu czopki albo tabletki? Piję piwo, ale w małych ilościach - jedno, góra dwa góra i nie codziennie. Dużo pracuję, mamy krótkie przerwy, wiec jem szybko - czy to może mieć jakiś związek?

Krwawienie z odbytu jest częstym objawem choroby hemoroidalnej, ale może tez wystąpić w przebiegu innych schorzeń – dlatego warto jest ustalić, jaka jest przyczyna tego objawu. Warto udać się na konsultację do chirurga specjalizującego się w schorzeniach dolnego odcinka przewodu pokarmowego – czyli proktologa. Do czasu wizyty u lekarza wskazane jest, aby zaniechał Pan całkowicie picia alkoholu, bowiem istotnie może on nasilać krwawienie. Dwa piwa każdego to jest zdecydowanie za dużo! Niezależnie od tego czy są aktualne dolegliwości czy ich nie ma, mogą bowiem powstać poważne konsekwencje, które objawią się w przyszłości. Ważne jest też unikanie zaparć (zapobiega temu dieta zawierająca dużo warzyw i owoców) i odpowiednie nawodnienie organizmu – najlepiej woda mineralna, minimum 2 litry, a jeżeli ma Pan pracę wymagająca dużego wysiłku to może nawet 2,5 litra być odpowiednią ilością.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.