Nowotwory

Rak kolczystokomórkowy (płaskonabłonkowy) jest grupą nowotwór o dużej złośliwości. Może on dotykać różnych narządów np. skóry, tarczycy, przełyku, a ich wspólną cechą jest to, że powstają z komórek nabłonkowych. Stosunek śmiertelności raka kolczystokomórkowego nie zmienia się w ciągu ostatnich dziesięciu lat mimo postępu w jego diagnostyce i leczeniu. Jak powstaje rak kolczystokomórkowy i jakie są czynniki ryzyka?
Potworniaki jajnika (łac. teratoma) to najczęściej łagodne zmiany nowotworowe, charakteryzujące się niezwykłą strukturą nieuporządkowanych, przemieszanych ze sobą tkanek. Klasyfikowane są pod względem stopnia zróżnicowania komórek na potworniaki dojrzałe i niedojrzałe. Z powodu braku specyficznych objawów, zwykle wykrywane są podczas rutynowych badań obrazowych. Na czym polega leczenie potworniaków jajnika?
Chemioterapia, obok immunoterapii, radioterapii, terapii celowanych i leczenia chirurgicznego, jest jednym ze sposobów leczenia chorób nowotworowych. Niestety, z uwagi na niską specyficzność, często działa bardzo wyniszczająco na organizm pacjenta. Jakie rodzaje chemioterapii możemy wyróżnić i z jakimi skutkami ubocznymi należy się liczyć? Dowiedz się, jak działa chemioterapia oraz jakie leki stosuje się w chemioterapii.
Rak jajnika jest uważany za jeden z najbardziej podstępnych nowotworów u kobiet. Objawy raka jajnika są mało specyficzne, dlatego chorobę bardzo rzadko udaje się wykryć we wczesnej fazie rozwoju. Dowiedz się, jakie są czynniki ryzyka raka jajnika, jakie objawy może powodować rak jajnika, jak przebiega diagnostyka raka jajnika oraz jakie są metody leczenia raka jajnika.
Czerniak oka to najczęściej występujący guz wewnątrzgałkowy u dorosłych. Co więcej, z badań wynika, że ten nowotwór oka stanowi nawet 20 procent wszystkich czerniaków. Jakie są objawy czerniaka złośliwego oka? Jak się leczy taki guz wewnątrzgałkowy?
Rak kolczystokomórkowy skóry jest drugą najczęstszą postacią raka skóry diagnozowaną na całym świecie. Wyglądem może przypominać niegroźne znamię lub strup i cechuje się powolnym wzrostem. Z tego też powodu przez wiele osób może być on bagatelizowany i diagnozowany zbyt późno. Jakie są czynniki ryzyka zachorowania na raka kolczystokomórkowego skóry? Jak jest diagnozowany i leczony?
Rak płuc we wczesnym stadium często przebiega bezobjawowo. Pierwsze objawy raka płuc łatwo też przegapić lub pomylić z infekcją. Tymczasem im później rozpoznana zostanie ta choroba, tym gorsze są rokowania - wielu pacjentów z zaawansowanym stadium raka płuca nie kwalifikuje się bowiem do operacji. Jakie są zatem wczesne objawy raka płuc, na jakie symptomy trzeba zwrócić uwagę i co powinno alarmować?
Pierwsze objawy raka jelita grubego nie są charakterystyczne i łatwo je pomylić z objawami innych chorób układu pokarmowego. Zdarza się również, że objawy raka grubego pojawiają się dopiero, gdy choroba nowotworowa jest już zaawansowana. Jak rozpoznać pierwsze objawy raka jelita grubego? Kiedy takie objawy jak biegunka, wzdęcia czy krwawienie z odbytu powinny niepokoić? Na jakie jeszcze dolegliwości trzeba zwrócić baczną uwagę?
Onkologia to dziedzina nauki i medycyny zajmującej się nowotworami - ich diagnozowaniem, badaniem i leczeniem, a także profilaktyką antynowotworową. Onkologia to także potoczna nazwa oddziału onkologicznego, na którym leczeni są pacjenci onkologiczni.
Rak jelita grubego to obecnie jeden z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn, obok raka prostaty i płuc. Dane statystyczne pokazują, że ponad 7 procent diagnozowanych w Polsce nowotworów to właśnie rak okrężnicy. U kobiet występuje on rzadziej, ale nadal stanowi ok. 6 proc. wszystkich diagnozowanych zmian nowotworowych.

Materiał sponsorowany

Polipy wyglądem przypominają małe baloniki, brodawki. Na miejsce swego rozwoju wybierają te części naszego organizmu, gdzie występuje śluzówka. Mogą się rozwinąć w nosie, przełyku, ale także w jelitach czy macicy. Czy mogą być dla nas groźne?
Nowotwory złośliwe mózgu (guzy mózgu) stanowią dużą grupę różnorodnych schorzeń. Guzy mózgu różnią się od siebie przyczynami powstawania, objawami, przebiegiem oraz rokowaniem. Dowiedz się, jakimi cechami charakteryzują się guzy mózgu, jakie są objawy guzów mózgu, jakie wyróżniamy rodzaje guzów mózgu oraz na czym polega diagnostyka i leczenie guzów mózgu.

Nowotwory – choroby nowotworowe, rak szyjki macicy, rak piersi, rak jajnika, rak jelita grubego, rak płuc, rak oskrzeli, rak prostaty, białaczka, chłoniak, czerniak. Nowotwór łagodny i nowotwór złośliwy. Program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka, przerzuty raka, samobadanie piersi, cytologia, usg piersi, badania profilaktyczne wykrywające raka, objawy raka, wczesne wykrywanie raka, leczenie nowotworu. Rak to nie wyrok - jak wygrać z chorobą nowotworową, walka z rakiem. Metody leczenia chorób nowotworowych, chemioterapia i radioterapia, leczenie chirurgiczne, immunoterapia. Wszystko na temat nowotworów i walki z chorobą.