Nadwaga po hormonach [Porada eksperta]

2013-03-11 22:48 Jolanta Mętrak

Mam 52 lata 152 cm wzrostu i 80 kg. Przytyłam w okresie przekwitania, gdy brałam hormony i nie mogę schudnąć. Teraz hormonow już nie biorę, prowadzę aktywny tryb życia, jestem kucharką, w nocy bardzo chce mi się jeść i nie mogę spać.

Proponuję do tej aktywności (o ile jest to jakiś sport, a nie poruszanie się w obrębie pomieszczenia)dołączyć preparat Meridia (o ile nie ma Pani przeciwwskazań), który wspomoże odchudzanie. Z mojego doświadczenia wynika, że kucharki praktycznie w 100 proc. maja nadwagę lub otyłość, gdyż charakter pracy utrudnia im powstrzymywanie się od zbędnej konsumpcji.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Jolanta Mętrak

Prócz specjalizacji chorób wewnętrznych zajmuje się także fachowym odchudzaniem, przyjmuje w Centrum Medycznym DAMIANA i Poliklinice „Czajkowscy” w Piasecznie (ul. Kilińskiego 14).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE