Opryszczka - wypróbowane domowe sposoby na opryszczkę

2020-08-06 9:35

Domowe sposoby na opryszczkę są tanie i zawsze pod ręką. Pomogą złagodzić ból, świąd i uczucie pieczenia, choć nie dają gwarancji wyleczenia. Sprawdź, jakie są domowe sposoby na opryszczkę.

Dokucza ci opryszczka wargowa? Możesz wypróbować liczne domowe sposoby na opryszczkę. Należy jednak zaznaczyć, że najlepiej działają one wtedy, gdy pojawiają się pierwsze objawy opryszczki, takie jak: mrowienie, pieczenie w okolicach warg.

Pamiętaj - jeśli opryszczka często powraca, zrezygnuj z domowych sposobów i udaj się do lekarza. Być może konieczny jest silniejszy środek dostępny na receptę.

Po dotknięciu opryszczki, np. naniesieniu na nią leku, dokładnie umyj ręce. Na czas infekcji zrezygnuj z całowania, pożyczania szminek, ręczników i butelek z napojami.

Walcząc z opryszczką, należy pamiętać o odpowiedniej diecie, która wzmocni organizm. Opryszczka uaktywnia się bowiem w chwilach obniżonej odporności organizmu, gdy człowiek jest przemęczony, zestresowany i niedożywiony, a także gdy jego ciało jest przegrzane lub zmarznięte.

Spis treści

 1. Domowe sposoby na opryszczkę - melisa
 2. Domowe sposoby na opryszczkę - miód
 3. Domowe sposoby na opryszczkę - aloes
 4. Domowe sposoby na opryszczkę - olejek z drzewa herbacianego
 5. Domowe sposoby na opryszczkę - czosnek i cebula
 6. Zobacz jak powstaje opryszczka
 7. Domowe sposoby na opryszczkę - herbata
Opryszczka w ciąży - co robić?

Domowe sposoby na opryszczkę - melisa

Melisa to zioło, które wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Udowodniono naukowo, że zawarte w wodnych wyciągach z liści tego zioła taniny oraz kwasy fenolowe zwalczają m.in. wirusa opryszczki Herpes simplex - szczególnie tego wywołującego opryszczkę wargową. Dlatego aby pozbyć się opryszczki, przyłóż do zmienionego chorobowo miejsca okłady z melisy. Swędzący pęcherzyk można także posmarować olejkiem melisowym.

Innymi ziołami, które radzą sobie z opryszczką, są:

materiał partnera
Podróżując zadbaj o siebie i bliskich!

Wiosna i za chwilę lato! Czas podróży, krótkich wypadów z rodziną i wyczekiwanych dłuższych wakacji. Czas w jakim się znaleźliśmy sprawia, że musimy zachować podstawowe środki ostrożności. Podróżując dbajmy o siebie i rodzinę zachowując dystans, nosząc maseczki w miejscach publicznych, dezynfekując ręce.

Miejmy pod ręką Oscillococcinum®*, które podamy przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy, aby nasz urlop przebiegł zdrowo :)  bo kiedy TY podróżujesz przeziębienie i grypa także!


OSCILLOCOCCINUM®* Postać farmaceutyczna: granulki w pojemniku jednodawkowym. Substancja czynna: Anas barbariae hepatis et cordis extractum 200K. Dawka substancji czynnej: 200K, 0,01 ml. Wskazania do stosowania: objawy grypy, przeziębienia i infekcji grypopodobnych: gorączka (do 38,5°C), uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Oscillococcinum® zaleca się stosować zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów infekcji między innymi, takich jak: uczucie drapania w gardle, uczucie rozbicia, uczucie zimna. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

Domowe sposoby na opryszczkę - miód

Miód także wykazuje właściwości bakterio- i wirusobójcze, dlatego również jest jednym ze skutecznych sposobów na tę chorobę wirusową. Wystarczy posmarować opryszczkę odrobiną miodu, by ograniczyć rozprzestrzenianie się stanu zapalnego.

WARTO WIEDZIEĆ >> APITERAPIA - leczenie miodem i nie tylko. Na czym polega apiterapia?

Domowe sposoby na opryszczkę - aloes

Znanym sposobem na opryszczkę jest także aloes. Wystarczy uciąć liść aloesu, ułamać go i miąższ przyłożyć do pęcherzyka. Aloes przyspieszy proces gojenia.

Domowe sposoby na opryszczkę - olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego wykazuje właściwości antywirusowe, odkażające i przyśpiesza proces gojenia ran. Aby się o tym przekonać, wystarczy wymieszać kilka kropli olejku z kremem i wmasować w opryszczkę.

Domowe sposoby na opryszczkę - czosnek i cebula

Aby pozbyć się opryszczki, przyłóż do chorego miejsca przekrojony na pół ząbek czosnku lub kawałek cebuli. Tego typu okłady należy trzymać krótko - kilka minut. Można także przygotować syrop z cebuli i wsmarowywać go (lub przyłożyć wacik nim nasączony) w bolący pęcherzyk.

Zobacz jak powstaje opryszczka

Domowe sposoby na opryszczkę - herbata

Innym sposobem na opryszczkę jest przyłożenie do niej ciepłej torebki ze świeżo zaparzonej herbaty. Herbata, podobnie jak melisa, zawiera taniny, które mają właściwości ściągające i działają przeciwwirusowo.

   Sprawdź, jakie są domowe sposoby na opryszczkę

   Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

   Czy artykuł był przydatny?
   Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.