Francuski pocałunek - instrukcja krok po kroku, jak całować z języczkiem

2018-02-22 10:53

Francuski pocałunek (potocznie "pocałunek z języczkiem") występuje w niemal każdym filmie romantycznym. Całowanie jest domeną ludzi zakochanych i zwieńczeniem ich uczuć do siebie, więc wydawać by się mogło, że nikomu nie trzeba przedstawiać instrukcji pocałunku francuskiego. Mimo to często zdarza się, że podczas zbliżenia erotycznego lub stosunku seksualnego o nim zapominamy. Sprawdź, co to jest francuski pocałunek, jak wygląda oraz dowiedz się, jak wykonać francuski pocałunek krok po kroku.

Francuski pocałunek - instrukcja krok po kroku, jak całować z języczkiem
Autor: thinkstockphotos.com Francuski pocałunek jest namiętny i często stanowi wstęp do odważniejszych pieszczot.

Spis treści

  1. Jak wygląda francuski pocałunek?
  2. Francuski pocałunek – jak to robić? Instrukcja krok po kroku
  3. Czy francuski pocałunek może szkodzić zdrowiu?

Pocałunek francuski, inaczej pocałunek z języczkiem, jest rzeczą naturalną między dwojgiem ludzi darzących się uczuciem. To ponadczasowy i romantyczny gest. Podczas francuskiego pocałunku dochodzi do dużego podniecenia partnerów, więc może to być dobry element gry wstępnej.

Francuski pocałunek to także świetny sposób na poprawę nastroju. Podczas jego praktyki dochodzi do aktywacji w mózgu hormonów szczęścia – serotoniny i endorfin. Pocałunek z języczkiem podnosi także poziom hormonu odpowiedzialnego za pożądanie, czyli testosteronu.

Sprawdź, jak krok po kroku nauczyć się pocałunku francuskiego.

Jak wygląda francuski pocałunek?

Francuski pocałunek to całowanie się za pomocą ust i języka. Wykonuje się go, gdy partnerzy są do siebie zbliżeni twarzą w twarz, a ich wargi znajdują się blisko siebie. Francuski pocałunek polega na wsunięciu języka w usta partnera i wykonywaniu płynnych, wzajemnych ruchów obu języków. Może być zarówno początkiem seksu i jego elementem, jak i oddzielną czynnością, dzięki której partnerzy mocno zbliżają się do siebie fizycznie oraz psychicznie. Podczas takiego pocałunku zazwyczaj dochodzi do pieszczot miejsc intymnych lub namiętnego dotykania się nawzajem.

Czytaj też: Petting, czyli pomysły na pieszczoty bez stosunku

Francuski pocałunek może przypominać delikatnie muskanie lub być namiętną „grą wstępną”, w której sami wyznaczamy tempo – wszystko zależy od chęci i nastroju partnerów.

Francuski pocałunek – jak to robić? Instrukcja krok po kroku

Pocałunek z języczkiem wydaje się być rzeczą naturalną, jednak nie każdy od razu wie, jak taki pocałunek powinien wyglądać. Poznaj instrukcję francuskiego pocałunku krok po kroku:

1. Zwilż usta

Spierzchnięte lub suche usta mogą stanowić opór w całowaniu i utrudniać płynne ruchy warg. Podczas francuskiego pocałunku wytwarza się dużo śliny, a suche usta mogą być sporą przeszkodą we wzajemnym muskaniu się wargami. Zwilżenie warg będzie więc dużym ułatwieniem podczas pocałunku z języczkiem.

2. Pochyl głowę

Przed przystąpieniem do francuskiego pocałunku powinno się lekko pochylić głowę do boku - to ułatwi kontakt z ustami partnera. Utrzymywanie głowy wyprostowanej może być utrudnieniem, ponieważ będziemy zawadzać o nos.

3. Przybliż usta do ust partnera

Pocałunek zacznij od łagodnego i miękkiego ruchu warg. Na początku warto jest przygotować nie tylko wasze wargi do namiętnego pocałunku, ale także i drugą osobę. Po rozchyleniu ust zacznij wymieniać z partnerem delikatne muśnięcia, wczuj się w jego tempo oraz określ swoje, a następnie przejdź do francuskiego pocałunku.

Sprawdź też:

4. Wsuń język w usta partnera

Kiedy już wasze wargi się spotkają, wsuń swój język w usta partnera. Oczywiście trzeba to zrobić, kiedy jego usta są rozchylone. Twój język powinien dotknąć także języka partnera. Francuski pocałunek polega na naprzemiennych ruchach języka, co zmusi cię do wczuwania się w emocje partnera i odpowiadania na nie własnymi. Tempo ruchów waszych języków może być zróżnicowane, a sam pocałunek z języczkiem może być od czasu do czasu przerywany drobniejszymi całusami, a nawet delikatnym podgryzaniem warg i innymi pieszczotami.

5. Wykonuj naprzemienne ruchy językiem

Podczas francuskiego pocałunku należy wykonywać ruchy językiem przypominające lizanie. Pocałunek francuski można urozmaicać, np. okrężnymi ruchami języka, czy ich mocniejszym zetknięciem się, co przypomina delikatnie "siłowanie się" na języki. Ruchy powinny być płynne i delikatne. Podczas ich wykonywania nie należy używać zbyt wiele śliny, ponieważ to może mocno uprzykrzyć zbliżenie drugiemu partnerowi. Jednocześnie należy też pamiętać, aby francuski pocałunek nie był zbyt "suchy", ponieważ może to sprawić, że stanie się on nieprzyjemny.

Czy francuski pocałunek może szkodzić zdrowiu?

Francuski pocałunek jest naturalną czynnością odbywającą się między partnerami, ale w niektórych przypadkach może zaszkodzić zdrowiu. W ślinie człowieka znajdują się bakterie, które poprzez kontakt z jamą ustną partnera mogą być szybko i łatwo przeniesione do jego organizmu. Stąd odradza się pocałunek francuski, kiedy jesteśmy przeziębieni lub mamy inną chorobę, którą możemy zarazić partnera w trakcie całowania, np. wirus opryszczki.

Często można spotkać się z obawą dotyczą zarażenia się wirusem HIV poprzez ślinę, co oczywiście jest nieprawdziwe. Jednak te obawy mogą być poniekąd uzasadnione w przypadku krwawienia lub skaleczenie ust chorego podczas pocałunku.

Oto choroby, które mogą grozić ci w trakcie francuskiego pocałunku:

  1. Mononukleoza
  2. Opryszczka
  3. Angina
  4. Cytomegalia

Jeśli nie mamy objawów którejś z powyższych chorób, nie musimy obawiać się o swoje zdrowie podczas całowania. W przypadku zdrowych osób francuski pocałunek jest całkowicie bezpieczną formą zbliżenia erotycznego.