Pierwszy raz chłopaka: fazy stosunku a pierwszy raz

2013-02-14 10:16

Przed tobą pierwszy raz? Zastanawiasz się, jak będzie przebiegał? Pierwszy raz chłopaka jest nieco inny niż dziewczyny, ale choć różnie odbierane, to fazy stosunku są dla obu płci takie same. Pamiętaj, że każdy stosunek płciowy mężczyzny może prowadzić do zapłodnienia, dlatego zanim zdecydujesz się na pierwszy raz, pomyśl o antykoncepcji.

ŁECHTACZKA - jak ją pieścić, by dać najwięcej przyjemności
Autor: thinkstockphotos.com Pieszczoty łechtaczki powinny być ostatnim etapem gry wstępnej, ponieważ łechtaczka jest bardzo wrażliwa.

Przed tobą pierwszy raz. Dla chłopaka to duże wyzwanie. Czy wiesz jak będzie przebiegał? Stosunek seksualny składa się z czterech faz. Długość ich trwania zależy od różnych czynników. na pewno jednym z ważniejszych jest to, czy seks uprawiasz z kimś, kogo darzysz prawdziwym, głębokim uczuciem. Jeśli tak, to masz szansę czerpać co najmniej podwójną radość z seksu. Jeśli to osoba, której nie darzysz uczuciem, możesz poczuć się lekko zawiedziony.

Faza pierwsza: podniecenie

To ile będzie trwała faza podniecenia zależy od emocji, czułości, uczucia oraz impulsu erotycznego, którego podstawą jest pragnienie rozkoszy. Podniecenie mężczyzny (erekcja) jest zjawiskiem widocznym i wynikiem gwałtownego dopływu krwi do ciała jamistego i gąbczastego prącia. Mimo, że penis w stanie zwisu ma różnych mężczyzn różne rozmiary, to w erekcji większość męskich członków ma zbliżone rozmiary.

Faza druga: plateau czyli faza aktywna

Plateau to faza aktywna, podczas której rozpoczyna się współżycie. Plateau rozpoczyna się z chwilą wprowadzenia członka w pełnej erekcji do pochwy. To czas, gdy jądra stają się większe o połowę i ściągnięte przez powrózki nasienne unoszą się ku górze moszny. Oddech i tętno przyspieszają, wzrasta ciśnienie tętnicze.

Faza trzecia: orgazm

Orgazm mężczyzny to seria rytmicznych skurczów co około cztery piąte sekundy, które z czasem stają się silniejsze, ale rzadsze; wytrysk początkowo pochodzi z jąder - to sperma bogata w plemniki, potem pojawia się płyn nasienny z gruczołu krokowego. U mężczyzn brak orgazmu jest stosunkowo rzadki, ale zdarza się, poza tym to, że mężczyzna miał wytrysk, nie zawsze oznacza, że przeżył orgazm.

Faza czwarta: odprężenie

Odprężenie to faza, w której penis wraca do normalnych rozmiarów. Ta faza to trwający zazwyczaj około 10 minut i z wiekiem wydłużający się okres niewrażliwości - czas, gdy mężczyzna nie podnieca się ani nie osiąga erekcji.