10 pomysłów na seks bez stosunku

2018-03-05 9:41

Orgazm można osiągnąć bez stosunku seksualnego i to nie tylko przez masturbację. Istnieje wiele technik seksualnych, dzięki którym można przeżyć orgazm bez penetracji członkiem. Jeśli lubicie eksperymentować, poznajcie 10 różnych metod osiągania orgazmu bez stosunku.

10 pomysłów na seks bez stosunku
Autor: thinkstockphotos.com Orgazm bez stosunku występuje częściej niż podczas seksu z penetracją

Spis treści

  1. Seks bez stosunku: petting
  2. Seks bez stosunku: wzajemna masturbacja
  3. Seks bez stosunku: seks oralny
  4. Seks bez stosunku: seks hiszpański
  5. Seks bez stosunku: rimming
  6. Seks bez stosunku: handjob i footjob
  7. Seks bez stosunku: frot i trybadyzm
  8. Seks bez stosunku: fisting i fingering
  9. Seks bez stosunku: stosunek udowy i pachowy
  10. Seks bez stosunku: natelizm

Orgazm można osiągać na wiele różnych sposobów, a stosunek pochwowy i stosunek analny to tylko dwie z kilkunastu dróg do uzyskania satysfakcji seksualnej. Stosunek bez penetracji może z powodzeniem zastąpić tradycyjny seks lub być urozmaiceniem życia seksualnego. Z pewnością wiele z tych technik warto wykorzystać w grze wstępnej lub dla uzupełnienia tradycyjnego stosunku w sytuacji, gdy ten rodzaj stymulacji nie zapewnia którejś ze stron dostatecznego podniecenia.

Poza tym istnieją okoliczności, w których penetracja dopochwowa jest niewskazana, np. ze względów zdrowotnych, w zaawansowanej ciąży, z powodu dysfunkcji seksualnych lub z obawy przed zajściem w ciążę.

Nie ma obaw, że seks bez tradycyjnego stosunku doprowadzi do orgazmu gorszej kategorii. Każda metoda osiągania orgazmu jest dobra, jeśli sprawia przyjemność i akceptuje ją druga strona.

Seks bez stosunku: petting

Petting to forma kontaktu seksualnego polegająca na pieszczeniu narządów płciowych i stref erogennych bez penetracji pochwy lub odbytu. Nazwa pochodzi od angielskiego czasownika to pet – pieścić. Petting obejmuje szeroki wachlarz technik seksualnych, m.in. masturbację i seks oralny. Do orgazmu doprowadza się partnera poprzez pocałunki, głaskanie, pocieranie rękoma lub innymi częściami ciała, pieszczoty językiem lub ssanie. Jedyny warunek to brak penetracji. Jednym z wariantów pettingu jest necking, który polega na osiąganiu satysfakcji seksualnej poprzez pieszczenie ciała tylko od pasa w górę.

Seks bez stosunku: wzajemna masturbacja

Jest jedną z form pettingu. Opiera się na wzajemnym stymulowaniu okolic genitalnych przy pomocy rąk. Nierzadko masturbacja wychodzi poza klasyczny petting gdy podczas erotycznych igraszek para używa gadżetów do penetracji, np. wibratorów lub kulek analnych.

Czytaj też: 10 gadżetów erotycznych, które urozmaicą wasze życie seksualne [ZDJĘCIA]

Seks bez stosunku: seks oralny

Seks oralny polega na pieszczeniu okolic genitalnych partnera ustami i językiem. W zależności od tego, która ze stron jest podniecana, wyróżnia się fellatio (kobieta pieści ustami członek) i cunnilingus (mężczyzna pobudza językiem srom kobiety). Jeszcze jedną formą seksu oralnego jest anilingus, czyli pieszczenie językiem odbytu partnera. Jeśli para pragnie uprawiać pieszczoty oralne w jednym czasie powinna wypróbować pozycję 69.

Seks bez stosunku: seks hiszpański

Seks po hiszpańsku to akt seksualny polegający na pocieraniu penisa między ściśniętymi piersiami partnerki. Podobno ten rodzaj seksu podnieca mężczyzn równie mocno jak seks oralny.

Seks bez stosunku: rimming

To inaczej anilingus, czyli stosunek oralny polegający na pieszczeniu językiem okolic odbytu. Niektóre pary stosują rimming podczas gry wstępnej do seksu analnego.

Seks bez stosunku: handjob i footjob

Handjob opiera się na pobudzaniu ręką penisa przez partnerkę/partnera, footjob - na drażnieniu stref genitalnych stopami, np. poprzez ściśnięcie członka dużymi palcami stóp.

Seks bez stosunku: frot i trybadyzm

Te formy seksu polegają na wzajemnym ocieraniu się narządami płciowymi: w przypadku frotu - dwóch mężczyzn ociera się penisami, w trybadyzmie dwie kobiety ocierają się sromami.

Seks bez stosunku: fisting i fingering

Fisting polega na penetracji pochwy lub odbytu za pomocą całej reki, fingering tylko za pomocą palców.

Seks bez stosunku: stosunek udowy i pachowy

Stosunek udowy polega na pocieraniu penisa między zaciśniętymi udami partnerki, zaś stosunek pachowy odbywa się w dołku pachowym partnerki.

Seks bez stosunku: natelizm

To pocieranie penisa umieszczonego między pośladkami partnerki.