Necking, czyli pieszczoty górnej części ciała

2018-02-06 12:28

Necking to pieszczoty górnej części ciała, przede wszystkim okolic szyi, karku i uszu. Zarówno u kobiet, jaki i u mężczyzn są to wyjątkowo wrażliwe strefy erogenne, których całowanie, głaskanie, szczypanie rozpala zmysły. Poznaj różne techniki neckingu, aby urozmaicić grę wstępną ze swoim partnerem lub partnerką.

Necking, czyli pieszczoty górnej części ciała
Autor: thinkstockphotos.com Necking daje najwięcej przyjemności kobietom, ponieważ skóra w okolicach szyi jest u nich cieńsza i lepiej unerwiona.

Spis treści

 1. Necking – jak pieścić kobietę?
 2. Necking – jak pieścić mężczyznę?

Necking (z angielskiego neck – szyja) to technika seksualna polegająca na pieszczeniu okolic szyi za pomocą dłoni, ust i języka. Skóra w tym miejscu jest cienka i dobrze unerwiona, dzięki czemu intensywnie reaguje na bodźce erotyczne. Necking lubią zwłaszcza kobiety i to one czerpią z tego rodzaju pieszczot najwięcej przyjemności, ale tę technikę można zastosować także na mężczyźnie. W przypadku panów pocałunki muszą być jednak bardziej zdecydowane i drapieżne.

Sprawdź, jak stosować necking, aby partner lub partnerka czerpali jak najwięcej przyjemności z twoich pieszczot.

Necking – jak pieścić kobietę?

Necking to idealny pomysł na zmysłową grę wstępną. Zamiast zaczynać od tradycyjnych pocałunków w usta, zaskocz swoją partnerkę pieszcząc jej kark i szyję.

 1. W tym celu stań za nią i za pomocą opuszków palców zacznij delikatnie łaskotać skórę jej karku. Potem zataczaj koła, kreśl pociągłe linie zaczynając od szyi, poprzez ramiona, znowu szyję i dochodząc aż do uszu. To wywoła w niej dreszcz podniecenia i przygotuje na dalsze, bardziej intensywne doznania.
 2. Następnie zwilż usta językiem (nie za mocno, tylko tak aby były lekko wilgotne) i zacznij składać drobne pocałunki w miejscu, gdzie szyja łączy się z ramieniem (tuż nad obojczykiem). To jedno z bardziej wrażliwych miejsc na mapie kobiecego ciała. Potem zacznij przesuwać się w kierunku głowy i całuj bok szyi swojej partnerki. Pamiętaj, że twoje ciało też powinno uczestniczyć w pieszczotach – w trakcie neckingu przylgnij do jej pleców, obejmij w pasie, możesz też powoli przesuwać ręką po jej talii, brzuchu, piersiach.
 3. Podczas całowania stosuj różne techniki – zacznij od drobnych muśnięć wargami i cmoknięć, następnie całuj z rozchylonymi ustami lekko wpijając się w skórę (nie za mocno), możesz też zwilżać skórę czubkiem języka. Rób to w poprzek szyi, z góry na dół i z powrotem.
 4. Niektóre kobiety lubią pieszczoty uszu, więc podczas neckingu nie zapominaj o tej ważnej części ciała. Bardzo podniecające jest muskanie wargami i lekkie przygryzanie płatków uszu. Robiąc to obserwuj cały czas reakcje partnerki i dozuj intensywność pieszczot.
 5. Po wstępnych pocałunkach możesz przejść do szczypania i delikatnego podgryzania skóry. Rób to jednak z wyczuciem, tak, żeby nie pozostawić śladów na szyi. Jeżeli twoja partnerka nie ma nic przeciwko, możesz lekko ssać skórę, ale tak żeby nie zrobić malinki.
 6. Co jakiś czas zwalniaj tempo pieszczot odrywając usta od szyi i chuchając lub dmuchając na zwilżoną skórę. Im większa różnorodność bodźców, tym lepsze doznania.

Kiedy poczujesz, że w twojej partnerce wzbiera pożądanie, przejdź do niższych partii ciała. Obróć ją twarzą do siebie i zacznij całować dekolt. Poświęć też dużo uwagi piersiom – samo pieszczenie ich ustami może wywołać u kobiety orgazm sutkowy. Potem możesz zejść jeszcze niżej, całując i liżąc brzuch. Dalsze kroki zależą już tylko od was obojga.

Tego nie rób

 • Do neckingu przystępuj mając zwilżone usta, ale nie śliń ich zbyt mocno, bo zamiast odczuć dreszcz rozkoszy twoja partnerka może poczuć obrzydzenie.
 • Przechodząc do coraz odważniejszych pieszczot szyi, za każdym razem zaczynaj je delikatnie, aby wyczuć reakcję partnerki - nie przechodź nagle od muskania do gryzienia, stopniuj intensywność bodźców.
 • Niektóre kobiety nie lubią lizania, ssania czy gryzienia szyi, nie wszystkim odpowiadają też pieszczoty uszu – miej to na uwadze.
 • Malinka raczej nie dodaje uroku dorosłej kobiecie, więc nie ssij skóry zbyt mocno.
 • Nie stosuj neckingu u kobiety, z którą całujesz się pierwszy raz – szczególnie dotyczy to bardziej zaawansowanych pieszczot jak lizanie, ssanie, gryzienie. Na początek wystarczy, że będziesz całował ją po szyi zamkniętymi ustami.
 • Necking – jak pieścić mężczyznę?

  Mężczyźnie również można sprawić przyjemność pieszcząc jego szyję, karki, ramiona czy tors. Nie zapewni mu to takich doznań jak pieszczoty penisa, ale na pewno wyostrzy zmysły i będzie doskonałym wstępem do dalszych igraszek.

  Oto kilka technik neckingu, które można zastosować na mężczyźnie:

  • zmysłowy masaż – możesz zacząć od ugniatania dłońmi jego ramion i karku, co skutecznie go odpręży i wprowadzi w seksowny nastrój;
  • drapanie – potem zacznij drapać go w okolicach szyi, karku, za uszami. Pamiętaj, aby drapać, a nie łaskotać!;
  • bawienie się włosami – możesz lekko pociągać go za włosy nad karkiem albo przeczesywać je całą dłonią;
  • pieszczoty uszu – większość mężczyzn bardzo lubi różnego rodzaju pieszczoty uszu, zarówno ugniatanie ich w palcach, jak i lekkie pociąganie, podgryzanie, ssanie. Mocno działają na nich też wrażenia słuchowe, więc możesz mruczeć lub głośno oddychać sygnalizując w ten sposób swoje podniecenie;
  • całowanie szyi – pocałunki w tych okolicach muszą być bardziej zdecydowane niż w przypadku kobiet, więc pozwól sobie na bycie trochę drapieżną – na zmianę mocno całuj go w szyję wpijając się w skórę, gryź, podszczypuj i ssij. Miej jednak na uwadze, że twój partner nie musi przepadać za takimi pieszczotami, więc stopniowo zmieniaj tempo i intensywność pocałunków, aby wyczuć jego reakcję;
  • stosując necking, nie zapomnij o bardzo erogennej strefie u mężczyzn jaką jest miejsce między żuchwą i jabłkiem Adama – pieść je ustami i językiem;
  • wiele przyjemnych doznań może dać mężczyźnie pieszczenie sutków. Możesz przejść do nich bezpośrednio po pieszczotach szyi.