Teraz nie przesypia nocy... [Porada eksperta]

2013-02-11 21:32

Od miesiąca mam problem z ośmiomiesięczną córką. Zasypia tylko na rękach, a i to z krzykiem, w nocy budzi się co godzinę, co dwie godziny pije mleko... wszystko to z krzykiem. Wcześniej przesypiała w nocy nawet 7 godzin. Nie daję już sobie rady, mam silne migreny, zażywam relanium.

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Elwiro! To jeszcze bardzo małe dziecko. Krzyk oznacza albo jakieś dolegliwości np. trawienne, albo męczące dziecko warunki np. za ciepło, za zimno, za duszno, za głośno, albo niepokój bądź lęk. Być może w domu jest jakaś napięta sytuacja, albo zbytni pośpiech, może Ty własnym zdenerwowaniem nieświadomie generujesz napięcie. Mały człowiek bardzo łatwo odbiera atmosferę i stany ducha najbliższych. Poradź się pediatry. Może dostrzeże i pomoże usunąć drobne dolegliwości. A przede wszystkim spróbuj zapewnić dziecku większy spokój, zmienić coś w jego otoczeniu (temperaturę, kołderkę itd) i uzbroić się w cierpliwość. Staraj się coraz rzadziej usypiać mlekiem, gdyż przeciwnym razie utrwali się potrzeba popijania mleka w nocy. Usypiaj, kołysaniem albo położeniem dłoni na główce dziecka (w ciszy). Poczytaj na naszym portalu o dzieciach, które nie śpią . Jest więcej listów w tej sprawie. Pozdrawiam. B.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza