Nadwrażliwe dziecko? [Porada eksperta]

2009-02-10 10:37

Mam synka, który ma 2 lata i 9 miesięcy,gdy jest czymś podekscytowany, widzi coś nowego,innego, to macha rączkami jak ptaszek. Czym jest to spowodowane, czy trzeba to leczyć,a może wyrośnie z tego?

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Jeśli synek jest zdrowym dzieckiem nie ma powodów do niepokoju. Dzieci w bardzo różnorodny sposób wyrażają swe emocje. Gestykulacja jest sprawą indywidualną, a u dzieci o wiele częściej obserwuje się oryginalne gesty. Człowiek dorastając, podpatruje sposoby wyrażania stanów emocjonalnych przez osoby, z którymi się styka. Nie zawsze jednak sięga po wszystkie gotowe wzory i je naśladuje. Dzięki temu każdy z nas zachowuje własną, specyficzną mowę ciała, co dodaje życiu uroku. Przypuszczam, że synek w którymś momencie sam zrezygnuje ze swego "wynalazku", kiedy spodoba mu się inny sposób reakcji. Pomoże mu w tym na pewno grupa rówieśników.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza