Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (APE). Jak przedłużyć stosunek?

Konsultant: dr Stanisław Dulko, seksuolog
523 komentarze
Autor: Kama

Przedwczesny wytrysk to zmora wielu par. Coraz modniejsza metoda APE (Anti Premature Ejaculation) to zestaw ćwiczeń na przedwczesny wytrysk dla mężczyzny i dla pary. Z reguły są one opracowywane dla każdego przypadku oddzielnie, jednak niektóre wskazówki można zastosować w ciemno. Jak przedłużyć stosunek? Oto podstawowy zestaw ćwiczeń na przedwczesny wytrysk.

Przedwczesny wytrysk uprzykrza wam życie? Wypróbujcie zestaw ćwiczeń na przedwczesny wytrysk (APE). Z medycznego punktu widzenia wytrysk może być:

  • zbyt przedwczesny (pojawia się jeszcze przed pieszczotami lub na samym ich początku),
  • przedwczesny (pojawia się przed stosunkiem lub w momencie wprowadzania członka do pochwy)
  • zbyt wczesny (pojawia się tuż po rozpoczęciu stosunku, po kilku lub kilkunastu ruchach frykcyjnych lub w czasie zbyt krótkim do tego, aby doprowadzić partnerkę do orgazmu).

Pierwszy i drugi typ zazwyczaj kojarzony jest z inicjacją seksualną mężczyzny, zaś trzeci, najczęstszy, należy do utrwalonych nieprawidłowych odruchów. Ponieważ tego rodzaju zaburzenia mogą mieć wiele przyczyn, od biologicznych (np. stany zapalne narządów płciowych, niektóre schorzenia neurologiczne), po psychogenne (np. obawa przed impotencją, negatywna postawa wobec kobiet) lub sytuacyjne (np. tylko z konkretną partnerką w określonej sytuacji), leczenie jest zróżnicowane.

W wielu przypadkach pomagają metody treningowe, psychoterapia – indywidualna, ale lepsze efekty przynosi terapia wspólna z partnerem.
Metoda APE (Anti Premature Ejaculation) to nic innego jak właśnie zestaw ćwiczeń, dla niego i dla nich. Z reguły są one opracowywane dla każdego przypadku oddzielnie, jednak niektóre wskazówki można zastosować w ciemno.

Przedwczesny wytrysk: masaże i sterowane wyobrażenia

Co dzień masuj sobie punkt, znajdujący się w połowie długości mostka, w środkowej jego linii, na wysokości brodawek sutkowych. Masaż powinien być delikatny i nie może trwać dłużej niż 5 min.

Podobnie masuj punkt położony na lewym udzie, z tyłu, w odległości 4 palców od zgięcia kolanowego (w miejscu nerwu kulszowego). Ten właśnie punkt odpowiada za prawidłowy czas wytrysku. Masaż tego punktu także nie powinien trwać dłużej niż 5 min.

Zastosuj metodę tzw. sterowanych wyobrażeń: najpierw wybierz porę dnia, kiedy możesz usiąść albo położyć się wygodnie na 15–20 min. Zacznij od kilku głębokich, spokojnych oddechów. I teraz zacznij sobie wyobrażać sytuację, dostosowaną do swojego problemu, ale przebiegającą tak, jakbyś sobie tego życzył. I tak, jeśli masz wytrysk jeszcze przed stosunkiem, wyobraź sobie przebieg stosunku (po kolei, z grą wstępną), z prawidłowym wytryskiem. Wyobrażaj sobie całą akcję bardzo dokładnie, w anatomicznych szczegółach. A jeśli już dojdziesz do momentu, kiedy w nią wejdziesz, zatrzymaj się, oczywiście wciąż w myślach. Nie wykonuj żadnych ruchów, chwile tak trwaj, by zacząć się poruszać, najpierw powoli, potem coraz szybciej. Powtarzaj sobie: jest mi przyjemnie, coraz przyjemniej, ale jeszcze jestem w drodze. Gdy poczujesz, że już dochodzisz, znów się na chwilę zatrzymaj.
Już po kilku takich seansach możesz odzyskać kontrolę nad swoim wytryskiem.

Zrób to koniecznie

Zrób to koniecznie
  • Gdy czujesz zbliżający się wytrysk, unieś biodra i lekko wycofaj się z pochwy. I tak pozostań w bezruchu przez kilkanaście sekund. Oddychaj przeponą i zaciskaj mięśnie brzucha. W tym czasie staraj się myśleć o tym, żeby zaspokoić partnerkę.
  • Aby opóźnić wytrysk możesz podczas stosunku, przez 3–4 minuty, uciskać palcem wskazującym i środkowym lewej ręki miejsce między kroczem a odbytem. Jednocześnie głęboko oddychaj.

Przedwczesny wytrysk: wizualizacje

Połóż się wygodnie, rozluźnij, zamknij oczy. I powtarzaj: Jestem spokojny, jest mi dobrze... Panuję nad swoim ciałem, nad każdym jego fragmentem. Moje ciało jest mi posłuszne. Mogę unieść rękę, kiedy chcę, to samo zrobić z nogą.
Możesz tak w myślach przemawiać do każdego punktu swego ciała. Na koniec porozmawiaj ze swoim penisem, mów mu, co, kiedy i jak ma robić.

Następne ćwiczenie: po kilku spokojnych głębokich oddechach i rozluźnieniu się, wyobraź sobie, jak niespiesznie przytulasz się do partnerki, po kolei, dotykiem własnego ciała, odkrywając jej punkty erogenne. Nie myślisz o sobie, myślisz o niej. Kiedy w pewnym momencie zaczyna się budzić twój penis, bierzesz głębszy oddech. Wyobraź sobie jej twarz, jak reaguje na twoje pieszczoty. Gdy uznasz, że ona już jest bliska orgazmu, doprowadź się do wytrysku, niekoniecznie tylko w wyobraźni.

Przedwczesny wytrysk - warto pamiętać

  • W przypadku przedwczesnych wytrysków wszystkie ruchy, jakie on wykonuje, powinny być powolne i łagodne już od samego początku gry wstępnej. A w momencie, gdy u niego narasta podniecenie, należy zaprzestać wykonywania ruchów, ale tak, żeby tylko opadło podniecenie, a nie sama erekcja.
  • Nauce prawidłowego wytrysku sprzyja medytacja w pozycji lotosu (siad skrzyżny z prawą nogą na lewym udzie, a lewą na prawym, lub odwrotnie. Jeśli jest to zbyt trudne dla ciebie, siądź po prostu ze skrzyżowanymi nogami.
  • Przy zbyt wczesnych lub przedwczesnych wytryskach zaleca jest m. in. metoda zmęczenia. Polega ona na tym, że należy uprawiać seks tak często, żeby on się zmęczył. Udowodniono, że przy dużej częstotliwości stosunków czas osiągania wytrysku zaczyna się opóźniać. Gra wstępna powinna ulec skróceniu. Metoda „na zmęczenie” nie jest jednak wskazana dla mężczyznom, którzy poza szybkimi wytryskami mają zaburzenia erekcji. Nie bez znaczenia jest też nastawienie partnerki, bo przecież nie każdej odpowiada takie kochanie na zawołanie...

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Photos.com

Aktualizacja: 26.05.2016

Komentarze (1 - 10 z 523)
Tomek, 25.06.2017 20.54
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Ja stosuje tabletki a do tego wykonuje regularnie ćwiczenia, które są opisane krok po kroku w artykule na stronie – wiecejmeskosci.pl
 
Rafał, 24.06.2017 21.23
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Chciałbym uprzejmie podziękować autorowi artykułu, jednak nie za treść a możliwość przeczytania komentarza, w którym to przez przypadek natknąłem się na książkę. Jej tytuł może i banalny, jednak treść odmieniła moje dotychczasowe życie erotyczne. Przez bardzo długi okres borykałem się z problemem przedwczesnego wytrysku. Wmawiałem sobie, że tak już mam i tyle, że to genetyczne i nic tego nie zmieni. Mimo strasznego oporu odwiedziłem mase urologów i wybrałem mnóstwo specyfików za niemałe pieniążki. Nic nie pomagało. Byłem tak zdesperowany że wchodziłem właśnie na takie strony żeby znaleźć jak w inny sposób mogę zadowolić moją kobietę, którą kocham z całego serca. Wiem, że ona mnie tez i wiem że przez kilka lat nasze pożycie seksualne nie satysfakcjonowało jej. Jest mi strasznie wstyd, że tak długo z tym zwlekałem. Wyobrażacie sobie, że "wchodzicie" w kobiete a ona po kilku sekundach wam mówi, że już doszła i dalej nie da rady? Wyobrażacie sobie czuć taki niedosyt po każdym stosunku przez kilka lat? Ona to wytrzymywała i mimo, że widziała moje zażenowanie mówiła, że nic nie szkodzi, że to nie jest najważniejsze. Jest najwspanialszą kobietą na ziemi i kocham ją z całego serca. Wiem jak bardzo przeze mnie cierpiała dlatego piszę to Panowie głównie dla Was. Nie pozwólcie żeby wasze ukochane czuły jakiś niesmak tylko przez coś co jest zakodowane głęboko w głowie. Teraz to wiem. Nie czekajcie na zdradę, bo nawet jeśli do niej dojdzie to nie do końca wina partnerki tylko waszych kompleksów, które powodują cały problem. Dzięki książce zrozumiałem wiele, na prawdę wiele. Dziękuję Ci Pawle za ten komentarz z linkiem do książki, odmieniłeś moje życie w 100 %. Jeśli to czytasz to administratorzy strony mają mój numer telefonu, jeśli tylko chcesz skontaktuj się ze mną. Panowie gorąco polecam - http://www.zlotemysli.pl/new,menu,1/prod/6609/daj-jej-orgazm-malwina-gartner.html
 
rafal, 20.06.2017 21.01
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o zestaw ćwiczeń na ptasznik89@yahoo.pl
 
kazik, 20.06.2017 13.30
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Poproszę o zestaw ćwiczeń. wwino@poczta.onet.pl
 
jark, 14.06.2017 10.06
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Poproszę o zestaw ćwiczeń na jarwig2014@gmail.com
 
Rubikon, 22.04.2017 23.17
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o zestaw ćwiczeń na adamos14.1995@o2.pl
 
Michał, 21.04.2017 11.15
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o zestaw ćwiczeń na Michalkruk123123@wp.pl
 
Andrzej, 15.03.2017 17.47
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o ćwiczenia na andrzejlikelike@gmail.com
 
Grand, 10.03.2017 08.20
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o zestaw Ćwiczeń na nedi_tomek@vp.pl
 
kukla, 08.03.2017 08.50
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Proszę o zestaw ćwiczeń na adres jurek116@vp.pl
 
następne »
strona 1 z 53
DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Sposoby na powiększenie penisa Sposoby na powiększenie penisa

Martwi cię rozmiar twojego penisa? Niepotrzebnie - długość i grubość penisa może być bardzo...

więcej

150

Przedwczesny wytrysk: jak przedłużyć stosunek? Sposoby na przedwczesny wytrysk Przedwczesny wytrysk: jak przedłużyć stosunek? Sposoby na przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk może odebrać radość z seksu. Dopiero co zaczęliście się kochać. Minęło...

więcej

136

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (APE). Jak przedłużyć stosunek? Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (APE). Jak przedłużyć stosunek?

Przedwczesny wytrysk to zmora wielu par. Coraz modniejsza metoda APE (Anti Premature Ejaculation)...

więcej

131

Problemy z erekcją - co robić, gdy podczas stosunku zanika wzwód Problemy z erekcją - co robić, gdy podczas stosunku zanika wzwód

Nagły zanik wzwodu w trakcie stosunku może się zdarzyć każdemu mężczyźnie. Istnieją sposoby...

więcej

125

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Podróżowanie w ciąży, o ile przebiega prawidłowo, kobieta jest zdrowa i nie ma obciążonego wywiadu położniczego nie jest przeciwwskazane. Należy się jednak liczyć z ryzykiem powikłań zakrzepowych,...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.