Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (APE). Jak przedłużyć stosunek?

Konsultant: dr Stanisław Dulko, seksuolog
253 komentarze
Autor: Kama

Przedwczesny wytrysk to zmora wielu par. Coraz modniejsza metoda APE (Anti Premature Ejaculation) to zestaw ćwiczeń na przedwczesny wytrysk dla mężczyzny i dla pary. Z reguły są one opracowywane dla każdego przypadku oddzielnie, jednak niektóre wskazówki można zastosować w ciemno. Jak przedłużyć stosunek? Oto podstawowy zestaw ćwiczeń na przedwczesny wytrysk.

Przedwczesny wytrysk uprzykrza wam życie? Wypróbujcie zestaw ćwiczeń na przedwczesny wytrysk (APE). Z medycznego punktu widzenia wytrysk może być:

  • zbyt przedwczesny (pojawia się jeszcze przed pieszczotami lub na samym ich początku),
  • przedwczesny (pojawia się przed stosunkiem lub w momencie wprowadzania członka do pochwy)
  • zbyt wczesny (pojawia się tuż po rozpoczęciu stosunku, po kilku lub kilkunastu ruchach frykcyjnych lub w czasie zbyt krótkim do tego, aby doprowadzić partnerkę do orgazmu).

Pierwszy i drugi typ zazwyczaj kojarzony jest z inicjacją seksualną mężczyzny, zaś trzeci, najczęstszy, należy do utrwalonych nieprawidłowych odruchów. Ponieważ tego rodzaju zaburzenia mogą mieć wiele przyczyn, od biologicznych (np. stany zapalne narządów płciowych, niektóre schorzenia neurologiczne), po psychogenne (np. obawa przed impotencją, negatywna postawa wobec kobiet) lub sytuacyjne (np. tylko z konkretną partnerką w określonej sytuacji), leczenie jest zróżnicowane.

W wielu przypadkach pomagają metody treningowe, psychoterapia – indywidualna, ale lepsze efekty przynosi terapia wspólna z partnerem.
Metoda APE (Anti Premature Ejaculation) to nic innego jak właśnie zestaw ćwiczeń, dla niego i dla nich. Z reguły są one opracowywane dla każdego przypadku oddzielnie, jednak niektóre wskazówki można zastosować w ciemno.

Nie przegap

Przedwczesny wytrysk: masaże i sterowane wyobrażenia

Co dzień masuj sobie punkt, znajdujący się w połowie długości mostka, w środkowej jego linii, na wysokości brodawek sutkowych. Masaż powinien być delikatny i nie może trwać dłużej niż 5 min.

Podobnie masuj punkt położony na lewym udzie, z tyłu, w odległości 4 palców od zgięcia kolanowego (w miejscu nerwu kulszowego). Ten właśnie punkt odpowiada za prawidłowy czas wytrysku. Masaż tego punktu także nie powinien trwać dłużej niż 5 min.

Zastosuj metodę tzw. sterowanych wyobrażeń: najpierw wybierz porę dnia, kiedy możesz usiąść albo położyć się wygodnie na 15–20 min. Zacznij od kilku głębokich, spokojnych oddechów. I teraz zacznij sobie wyobrażać sytuację, dostosowaną do swojego problemu, ale przebiegającą tak, jakbyś sobie tego życzył. I tak, jeśli masz wytrysk jeszcze przed stosunkiem, wyobraź sobie przebieg stosunku (po kolei, z grą wstępną), z prawidłowym wytryskiem. Wyobrażaj sobie całą akcję bardzo dokładnie, w anatomicznych szczegółach. A jeśli już dojdziesz do momentu, kiedy w nią wejdziesz, zatrzymaj się, oczywiście wciąż w myślach. Nie wykonuj żadnych ruchów, chwile tak trwaj, by zacząć się poruszać, najpierw powoli, potem coraz szybciej. Powtarzaj sobie: jest mi przyjemnie, coraz przyjemniej, ale jeszcze jestem w drodze. Gdy poczujesz, że już dochodzisz, znów się na chwilę zatrzymaj.
Już po kilku takich seansach możesz odzyskać kontrolę nad swoim wytryskiem.

Zrób to koniecznie

Zrób to koniecznie
  • Gdy czujesz zbliżający się wytrysk, unieś biodra i lekko wycofaj się z pochwy. I tak pozostań w bezruchu przez kilkanaście sekund. Oddychaj przeponą i zaciskaj mięśnie brzucha. W tym czasie staraj się myśleć o tym, żeby zaspokoić partnerkę.
  • Aby opóźnić wytrysk możesz podczas stosunku, przez 3–4 minuty, uciskać palcem wskazującym i środkowym lewej ręki miejsce między kroczem a odbytem. Jednocześnie głęboko oddychaj.

Przedwczesny wytrysk: wizualizacje

Połóż się wygodnie, rozluźnij, zamknij oczy. I powtarzaj: Jestem spokojny, jest mi dobrze... Panuję nad swoim ciałem, nad każdym jego fragmentem. Moje ciało jest mi posłuszne. Mogę unieść rękę, kiedy chcę, to samo zrobić z nogą.
Możesz tak w myślach przemawiać do każdego punktu swego ciała. Na koniec porozmawiaj ze swoim penisem, mów mu, co, kiedy i jak ma robić.

Następne ćwiczenie: po kilku spokojnych głębokich oddechach i rozluźnieniu się, wyobraź sobie, jak niespiesznie przytulasz się do partnerki, po kolei, dotykiem własnego ciała, odkrywając jej punkty erogenne. Nie myślisz o sobie, myślisz o niej. Kiedy w pewnym momencie zaczyna się budzić twój penis, bierzesz głębszy oddech. Wyobraź sobie jej twarz, jak reaguje na twoje pieszczoty. Gdy uznasz, że ona już jest bliska orgazmu, doprowadź się do wytrysku, niekoniecznie tylko w wyobraźni.

Ostatnio dodane na forum
zobacz wszystkie »
 
 
Nie zarejestrowany, 18.01.2015 13:31
Mam pytanie - czy tabletki w stylu permenu i inne na poprawienie erekcji pomagaja na przedwczesny wytrysk? Jak to jest?
Nie zarejestrowany, 29.11.2014 13:43
żeby zapanować nad przedwczesnym wytryskiem trzeba zrozumieć jego istotę, polecam artykuł na blogu http://zdrowiedietasport.pl/facet/przedwczesny-wytrysk-jak-rozwiazac-ten-problem/
 

Przedwczesny wytrysk - warto pamiętać

  • W przypadku przedwczesnych wytrysków wszystkie ruchy, jakie on wykonuje, powinny być powolne i łagodne już od samego początku gry wstępnej. A w momencie, gdy u niego narasta podniecenie, należy zaprzestać wykonywania ruchów, ale tak, żeby tylko opadło podniecenie, a nie sama erekcja.
  • Nauce prawidłowego wytrysku sprzyja medytacja w pozycji lotosu (siad skrzyżny z prawą nogą na lewym udzie, a lewą na prawym, lub odwrotnie. Jeśli jest to zbyt trudne dla ciebie, siądź po prostu ze skrzyżowanymi nogami.
  • Przy zbyt wczesnych lub przedwczesnych wytryskach zaleca jest m. in. metoda zmęczenia. Polega ona na tym, że należy uprawiać seks tak często, żeby on się zmęczył. Udowodniono, że przy dużej częstotliwości stosunków czas osiągania wytrysku zaczyna się opóźniać. Gra wstępna powinna ulec skróceniu. Metoda „na zmęczenie” nie jest jednak wskazana dla mężczyznom, którzy poza szybkimi wytryskami mają zaburzenia erekcji. Nie bez znaczenia jest też nastawienie partnerki, bo przecież nie każdej odpowiada takie kochanie na zawołanie...

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Photos.com

Aktualizacja: 20.01.2015

Komentarze (1 - 10 z 253)
Dawid, 26.01.2015 21.13
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
ja polecam środek z 4 miejsca w rankingu busby .pl można po nim szaleć do woli, a do tego nie zmienia doznań
 
Martinez, 23.01.2015 06.27
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Witam. Bardzo proszę o przesłanie mi zestawu ćwiczeń APE na adres h3k@onet.pl z góry serdecznie dziękuję
 
uk, 22.01.2015 23.54
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Mam ten sam problem, panowie co robić seks trwa minute za drugim razem nawet 30 min , ale najważniejszy jest ten pierwszy raz chodzi mi żeby to zmienić ! Pomocy Zibi8691@interia.pl
 
Damiao, 22.01.2015 17.35
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Witaj. Mam ten sam problem co Ty , jeśli chodzi o masturbacje. Przeczytałem książkę ,ale chciałbym się jeszcze czegoś dowiedzieć. Mógłbyś się ze mną skontaktować ? Napisać maila , chciałbym wymienić kilka zdań. Potrzebuje rady ,pomocy :) Andrew210396@interia.pl
 
hola, 21.01.2015 22.10
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Kolego mógłbyś sie ze mną skontaktować ? napisz na e mail problem0@op.pl byłbym wdzięczny za pomoc :)
 
marcin89, 19.01.2015 21.00
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Prosiłbym o przesłanie zestaw ćwiczeń na marrcinn1989@wp.pl, bo przez sto, straciłem dziewczynę :( Dziękuje
 
kazikw, 19.01.2015 09.56
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
ja mam ten sam problem i nie wiem jak sie go pozbyc pomocy
 
wojtek, 17.01.2015 13.43
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Witam. Również proszę o przesłanie metody APE na e-mail: chmielu307@wp.pl. Z góry bardzo dziękuję
 
bob, 16.01.2015 13.29
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
poprosze o te cwiczenia lukasmat28@gmail.com
 
Nie ma sytuacji bez wyjścia , 16.01.2015 13.02
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Sam borykałem się z problemem przedwczesnego wytrysku myśląc, że to moja wrodzona wada i nie można z tym nic zrobić, aż do pewnego czasu. Kiedy zauważyłem że partnerka mało entuzjastycznie podchodzi do seksu (nie ma co się dziwić, rozebranie się trwało dłużej niż on sam), postanowiłem coś z tym zrobić. Zacząłem od ćwiczeń mięśni Kegla, ponieważ przeczytałem, że pomagają "kontrolować" wytrysk. Ćwiczyłem dość długo, intensywnie i systematycznie po czym stwierdziłem, że owszem owe ćwiczenia mogą pomóc ale nie nam - "szybko dystansowcom". Napinanie mięśni Kegla w celu powstrzymania wytrysku u mnie go przyspieszało. Byłem zdołowany nie wiedziałem co robić. Tyle ciężkiej pracy na nic. Jakiś czas temu szukając konkretnych informacji w necie trafiłem na książkę, której tytuł od razu uderzył w moje ego. "Już nie będę taki szybki" - a czy was ten tytuł nie skłania do refleksji nad tym jakiego nasze kochanki/żony/dziewczyny/partnerki mają pecha? Przed konsultacją z seksuologiem postanowiłem poświęcić te nie całe 20 złotych i kupić tą książkę. Powiem szczerze, że jestem zdumiony (zachwycony to za mocne słowo w tym przypadku.)Myślałem że to jakiś chłam przez, który wydawca i autor zarabiają pieniądze na naszych kompleksach lecz się pomyliłem. Po przeczytaniu książki zauważyłem wiele istotnych rzeczy do których sam bym nie był w stanie dojść.Uważam, że u mnie problem wziął się z zbyt szybkiej masturbacji ale też poznałem przyczynę - dowiedziałem się dlaczego. Bowiem masturbując się, nie myślałem o tym żeby zaspokoić partnerkę lecz żeby jak najszybciej dojść do stanu, który mnie zadowoli czyli wytrysku. I tak przez kilka lat,co spowodowało, że podczas zbliżenia mój organizm reagował tak samo i chciał tą sprawę jak najszybciej załatwić - mówiąc kolokwialnie. Kolejnymi czynnikami powodującymi przedwczesny wytrysk był stres "kolejnej wtopy". Nie ma co się dziwić skoro za każdym razem kończyłem za wcześnie to czemu tym razem miałoby być inaczej? Książka odpowiedziała mi na wiele stawianych przeze mnie pytań oraz ukierunkowała mnie jeśli chodzi o to co dalej z tym fantem zrobić. Uważam że nie potrzebuje seksuologa z większością problemów jestem w stanie poradzić sobie sam, jedyną przeszkodą jaka stała mi na drodze ku temu to nieświadomość z czego wynika mój problem. Książka dostępna pod tym linkiem, osobiście uważam, że warto, nigdzie w internecie nie ma dostępnych takich informacji. http://www.zlotemysli.pl/new,menu,1/prod/6336/juz-nie-bede-taki-szybki-malwina-gartner.html . Książka kosztuje nie całe 20 zł i moim zdaniem lepiej zainwestować w nią niż od razu iść do seksuologa gdzie wizyty są bardzo drogie. Można też spróbować znaleźć darmową wersję pdf mi jednak się nie udało. Link do strony którą podałem zawiera również darmowy fragment książki. Powodzenia panowie! Wytrwałości!
 
następne »
strona 1 z 26
reklama
reklama
DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Zaburzenia erekcji - jak działają tabletki na potencję? Zaburzenia erekcji - jak działają tabletki na potencję?

Tabletki na potencję budzą wiele emocji, a opinie na temat ich bezpieczeństwa bywają sprzeczne....

więcej

21795

ZIMNE STOPY - zabójcy ORGAZMU ZIMNE STOPY - zabójcy ORGAZMU

Niby wszystko gra, on jest naprawdę świetnym kochankiem, zna tysiące cudownych sztuczek, a ty mimo...

więcej

7113

Co robić, gdy współżycie sprawia ból Co robić, gdy współżycie sprawia ból

Kobieta pragnie być partnerką w seksie, chce z niego czerpać radość, rozkosz, satysfakcję. To...

więcej

17234

Jakie znaczenie ma wielkość penisa? Jakie znaczenie ma wielkość penisa?

Możesz bez problemu zaakceptować zbyt duży nos, odstające uszy czy łysinę na czubku głowy. Ale...

więcej

13678

Zamów bezpłatny newsletter

zapisz się
Autodiagnoza

Wybierz badanie

albo

Alfabetyczny indeks badań

A B C D E F G H I J
K L Ł M N O P R S Ś
T U W Z Ż
Grupy wsparcia
data

Styczeń 28, 2015

Też jestem za tym, aby za naszą dietą stało porządnie skomponowane menu przez dietetyka. Samemu na dłuższą metę można sobie jedynie zaszkodzić ... Wyjałowimy organizm, przez co nasza energia życiowa będzie kiepska ...

data

Styczeń 28, 2015

Witam, Poszukuję chętnych do wspólnych marszo-biegów. Wiadomoże grupa motywuje. Zagląda tu ktoś ? Pozdr.

data

Styczeń 28, 2015

zielona kawa może być dobrym dodatkiem do ćwiczeń i rozsądnego odżywiania w celu utraty wagi. polecam poczytać o działaniu zielonej kawy na blogu zdrowiedietasport.pl/diety/zielona-kawa-opinie-cena-sklad-dzialanie/

data

Styczeń 28, 2015

dieta białkowa jest bardzo dobra bo można schudnąć a nabrac mięśi Hahah!! :D a gów*o prawda!

reklama
Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.