Poradnik ZdrowieDermatolog › Ziarniak obrączkowaty

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Ziarniak obrączkowaty

Mój 2,5 roczny synek ma na dłoniach i stopach wykwity, które przez jednego z lekarzy zostały zdiagnozowane jako ziarniak obrączkowaty - poradził nam aby to wymrozić. Kiedy zgłosiliśmy się do innego specjalisty i zostaliśmy poinformowani, iż należy jeszcze zrobić dodatkowe badania. Bardzo ciężko jest znaleźć informacje na temat tej choroby. Bardzo proszę o przybliżenie co to jest za choroba i w jakim celu robi się badanie histopatologiczne oraz prześwietlenie klatki piersiowej?

Badanie histopatologiczne w przypadku niejednoznacznego obrazu klinicznego choroby pozwala na postawienie ostatecznego rozpoznania. W dermatologii jest ono bardzo często wykonywane jako badanie roztrzygające o rozpoznaniu. Ziarniniak obrączkowaty jest chorobą o nieznanej etiologii, niekiedy może być spowodowany lekami lub towarzyszyć chorobom ogóloustrojowym, np. chorobom infekcyjnym płuc (rentgen klatki piersiowej) lub nietolerancji glukozy (poziom glukozy w surowicy).
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.