Poradnik ZdrowieDermatolog › Zajady w kącikach ust - jak je leczyć?

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Zajady w kącikach ust - jak je leczyć?

Witam. Mam bardzo poważny problem, który trwa już od miesiąca. Są to prawdopodobnie zajady w bardzo nasilonym stanie lub coś innego. Nie mogę się z nimi uporać. Stosowałem już różne środki. Cały czas zażywam witaminę B2. Dodam, że jestem alergikiem i już od 5 lat się odczulam. Moja znajoma farmaceutka powiedziała, że to raczej nie są zajady, bo witamina B2 w ogóle nie pomaga. Dziwne jest też to, że te zajady (lub coś innego), są bardzo widoczne zewnętrznie w obrębie kącików ust, a w środku praktycznie w ogóle. Aktualnie stosuję na noc maść z witaminą B2, a w dzień smaruję tylko zwykłym kremem nivea, bo bez nawilżenia nie da się wytrzymać. Miewałem już wcześniej zajady, które trwały 2-3 tygodnie, ale w końcu ustępowały. Wizytę u dermatologa mam dopiero za 2 tygodnie. Bardzo proszę o pomoc, bo ten problem jest dla mnie na prawdę uciążliwy.

Bez wykonania badania lekarskiego nie jest możliwe ustalenie właściwego postępowania. Opisywane zmiany mogą być między innymi objawem zajadów (drożdżyca kącików ust lub wyprysku kontaktowego). Doraźnie przed wizytą u lekarza może Pani zastosować miejscowo np. Sudokrem.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.