Poradnik ZdrowieDermatolog › Wysypka

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Wysypka

Witam, wyskoczyła mi na tułowiu, rękach, karku wysypka - czerwone swędzące plamki, lekko wypukłe, natomiast z boku tułowia jest jedna, tak jakby "macierzysta", największa - była też pierwsza. Łuszczy się na krawędziach. Mam pytanie, czy to jest może łupież różowy Gilberta? Kiedyś miałam podobną wysypkę (łupież różowy) i wydaje mi się, że to wygląda tak samo. Od czego powstaje ten łupież różowy Gilberta? Jak sobie pomóc? Dziękuję z góry za radę i pozdrawiam!

Opisywane objawy mogą odpowiadać łupieżowi różowemu, jednakże w celu postawienia jednoznacznej diagnozy konieczne jest wykonanie badania dermatologicznego. Łupież różowy jest chorobą skóry o nie w pełni wyjaśnionej etiologii. Ma łagodny przebieg i skłonność do samoistnego ustępowania. Objawy choroby można złagodzić i przyspieszyć jej ustępowanie stosując, np. Balneum Hermal Tanno-Lotio 2 razy dziennie na chorą skórę. Jeśli zmiany swędzą, można dołączyć tabletki przeciwhistaminowe. Niestety choroba może utrzymywać się nawet do 4- 6 tygodni.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.