Poradnik ZdrowieDermatolog › Leczenie świerzbu

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Leczenie świerzbu

Witam, mam do Pani pytanie dotyczące leczenia swierzbu. Otóż lekarz przypisał mi maść siarkową; stosuję ją według wskazań 3. dzień, nie zmywając, ale nie ma poprawy. Ciało nadal mnie swędzi, a małe kropki przybywają. Jakie jest prawdopodobieństwo, że ta kuracja mnie wyleczy? I co mogę zrobić jeszcze? Mam juz naprawde dość!!

W przypadku świerzbu należy pamiętać o możliwości wtórnego podrażnienia skóry przez leki zewnętrzne. Z tego powodu warto dołączyć preparaty przeciwhistaminowe działające przeciwświądowo i przeciwuczuleniowo. Zawsze istnie ryzyko, iż terapia będzie nieskuteczna. Lekarz po dokładnej ocenie skóry, określi, czy konieczne jest powtórne leczenie. Proszę pamiętać o wyczyszczeniu wszystkich ubrań i miękkich przedmiotów w domu, oraz o ewentualnym przeleczeniu domowników.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.