Poradnik ZdrowieDermatolog › Czerwone, swędzące plamy na całym ciele

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Czerwone, swędzące plamy na całym ciele

Witam serdecznie. Mój problem jest trochę nietypowy. Zazwyczaj kiedy choć troszkę się zmęczę lub jest mi ogólnie ciepło, to na ciele pojawiają się czerwone kropki lub czerwone plamki. Jest to bardzo dokuczliwe i wstydliwe. Po pierwsze swędzi, a po drugie ludzie widząc to patrzą na mnie w dziwny sposób. Plamki pojawiają się w każdej chwili bez względu na porę roku. Do tego nie trzeba dużego wysiłku, wystarczy, że będę normalnie szedł i zrobi mi się ciepło, a kropki zaczynają wychodzić. Wygląda to jak jakieś ukąszenie. Byłem kiedyś z tym problemem u dermatologa, ale bez żadnych badań stwierdził, że to jest niewyleczalne. Samo przyszło i samo odejdzie. Takie były słowa od dermatologa. Ja natomiast wierzę, że jest to wyleczalne. Plamy po jakimś czasie znikają. Dzieje się tak po 30 minutach, jak organizm zaczyna się chłodzić. Proszę o poradę i dziękuję

Niestety, bez badania lekarskiego nie jest możliwe postawienie jednoznacznej diagnozy i ustalenie właściwego postępowania terapeutycznego. W diagnostyce opisywanych objawów należy uwzględnić rumień naczynioruchowy i pokrzywkę.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.