Poradnik ZdrowieDermatolog › Ciemna skóra między pośladkami

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Ciemna skóra między pośladkami

Mam problem w rowku między pośladkami, poniżej kości ogonowej - pojawiło się swędzące miejsce na lewym pośladku od wewnątrz. Nie wiem, czy jest to grzybica, czy coś innego?

Na pewno mam tam grzybicę, bo jest na całej linii, wewnątrz jest ciemna skora. Kiedyś upadłem na kość ogonową i nie wiem, czy to coś mogło mieć wpływ a to, że teraz tam jest takie miejsce. Powstało to i swędzi.

Proszę napisać, co to może być i przede wszystkim, co kupić, czym smarować, żeby i ta grzybica i to swędzące miejsce znikło. Bardzo dziękuję za każda radę.

Powinien Pan zgłosić się do dermatologa. Bez wykonania badania lekarskiego nie jest możliwe postawienie diagnozy. Opisywane objawy wymagają różnicowania między innymi z wyprzeniem, wypryskiem i neurodermitem.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.