Mikstura z czosnku i cytryny na obniżenie cholesterolu

2020-07-10 10:42

Tak, to prawda - w naturalny sposób można oczyścić tętnice ze złogów. Wystarczy pić specjalną miksturę, która składa się tylko z czterech składników. Jesteśmy pewni, że masz je w swoim domu.

Czosnek: naturalny antybiotyk. Właściwości lecznicze czosnku
Autor: thinkstockphotos.com Czosnek to jeden z nasilniejszych naturalnych antybiotyków.

Spis treści

  1. Mikstura, która pomaga oczyścić tętnice ze złogów składa się tylko z czterech składników:
  2. Właściwości zdrowotne mikstury
  3. Przeciwwskazania

Mikstura, która pomaga oczyścić tętnice ze złogów składa się tylko z czterech składników:

  • 4 cytryny,
  • 4 ząbki czosnku,
  • 4-centymetrowy kawałek imbiru,
  • 2 l wody.

Sposób przygotowania nie jest zbyt wymagający. Wystarczy obrać imbir, cytryny i czosnek bez skóry, a następnie zblendować (użyj do tego blendera kielichowego). Potem zblendowane składniki przelewamy do garnka, dolewamy wody i powoli grzejemy. Mikstura nie może się zagotować. Płyn zlewamy do szklanek, studzimy i przechowujemy w lodówce.

Tak przygotowany napój najlepiej pić rano, na czczo. Wystarczy szklanka dziennie. Dla zapominalskich - pić można go również na 2 godziny przed snem, tuż po kolacji. 

Polecamy: Mikstura z sody oczyszczonej i soku cytryny - właściwości zdrowotne

Właściwości zdrowotne mikstury

Regularne picie sprawi, że poziom cholesterolu obniży się, a organizm zacznie oczyszczać z toksyn. Mikstura ułatwia także trawienie, przyspiesza metabolizm oraz zapobiega wzdęciom czy mdłościom. Jest polecana przy przeziębieniu i bólach migrenowych

Wszystko dzięki licznym właściwościom zdrowotnym składników napoju. Czosnku nie musimy przedstawiać! To naturalny antybiotyk, który dzięki wysokiej zawartości allicyny pomoże na wiele schorzeń. Znacie czarny czosnek? Jeśli nie: Czarny czosnek - właściwości, zastosowanie. Naturalny antybiotyk i superfood

Również imbir znany jest ze swych zdrowotnych właściwości. Napar z imbiru pomaga w koncentracji, leczy migreny, dba o jamę ustną, zwalcza infekcje wirusowe, działa przeciwobrzękowo, polepsza krążenie krwi. 

Czytaj też: CYTRYNY: właściwości lecznicze i wartości odżywcze

Czosnek
Autor: Poradnikzdrowie.pl

Przeciwwskazania

Unikać go powinny osoby chore na wrzody żołądka i z refluksem.