Prezent dla wnucząt - co kupić małemu dziecku?

2019-10-03 13:54

Jak wspomóc Mikołaja, który przy takim natłoku obowiązków może mieć problem z trafnym wyborem prezentów? Starsze dzieci piszą do niego list. A co kupić tym młodszym? Zainspiruj się!

Prezent dla wnucząt - co kupić małemu dziecku?
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Od narodzin
  2. Od 2 lat
  3. Od 3 lat
  4. Od 4 lat

Od narodzin

Idealnym pierwszym prezentem dla noworodka jest szumiący miś, czyli Szumiś. To wielokrotnie nagradzana zabawka i numer 1 na polskiej liście wyprawkowej. Miś wydaje dźwięki, dzięki którym nowo narodzone dziecko spokojnie zasypia, do złudzenia przypominają bowiem te z brzucha mamy, które towarzyszyły mu przez całą ciążę, a które teraz pomagają ukoić płacz podczas kolki. Nowością jest wersja z funkcją „CRY-sensor”. Po 40 minutach specjalnego szumu miś przechodzi w tryb czuwania i na płacz dziecka uruchamia się na kolejne 20 minut.

Od 2 lat

Dla dwulatka świetnie nadają się klocki dźwiękowe. Wykonane z drewna kauczukowego z użyciem nietoksycznych farb, barwników i lakierów, wypełnione są koralikami, przez co wydają różne dźwięki. Starsze dzieci będą z nich układać wieże.

Od 3 lat

Młodszy przedszkolak z pewnością poradzi sobie z grami wymagającymi uruchomienia umiejętności manualnych. Świetnie sprawdzą się proste gry polegające na dopasowywaniu kształtów lub naklejaniu naklejek na specjalne plansze. W pudełku zawarty jest cały komplet flamastrów, nożyczek dla dzieci, ciastoliny, plasteliny itp. Dzięki takim zabawom dziecko pobudzi kreatywność, zręczność i wyobraźnię.

Czytaj też: Książki na prezent świąteczny, które rozbudzą wyobraźnię twojego dziecka! [10 propozycji]

Od 4 lat

Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko dbać o rozwój umysłowy. Idealnie sprawdzą się do tego karty z zapamiętywaniem. Gra typu memory ćwiczy spostrzegawczość i pamięć. Może więc grać cała rodzina - to świetny pomysł na integrację dziadków z wnukami.

Czytaj też: INTELIGENCJA DZIECKA - dbaj o rozwój intelektualny dziecka już od pierwszych dni

Miesięcznik "Zdrowie"