Wypadanie włosów po ciąży [Porada eksperta]

2016-07-22 12:08 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Co stosować na wypadające włosy w trakcie karmienia dziecka, czy są jakieś suplementy diety, które mogę zażywać?

Sugeruję wykonanie badań laboratoryjnych, między innymi morfologi i poziomu żelaza. Parametry te często są obniżone po ciąży i porodzie. Wypadanie włosów w okresie poporodowym może być także zjawiskiem fizjologicznym - wynikającym ze zmiany cyklu włosowego (w czasie ciąży zwiększa się liczba włosów anagenowych, a po porodzie przechodzą one w fazę telogenu). W tych przypadkach proces ten jest przejściowych i ulega po kilku tygodnia wycofaniu się. Włosy wracają do normy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE