Czym myć wypadające włosy? [Porada eksperta]

2013-04-08 11:18

Od roku leczę się na nadczynność tarczycy. Od czterech miesięcy wypadają mi włos. Zażywam skrzyp polny, cynk i biotynę. Dodatkowo już 4 miesiące myję głowę szamponem Dercos Aminexil Vichy. Już jest nieco lepiej, ale chciałabym, by włosy były gęste i zdrowe jak kiedyś. Jakich produktów- skutecznych ale tańszych - mogę używać do ich mycia?

Porada dermatologa
Autor: Getty Images

Warto, aby zgłosiła się pani do dermatologa. W przypadku nadmiernego wypadania włosów przede wszystkim należy przeprowadzić odpowiednią diagnostykę, w celu wykrycia przyczyny tego zjawiska. Oczywiście, opisywany przez panią problem może wynikać  z problemów związanych z tarczyca, jednakże warto wykluczyć też inne przyczyny. Pomocne tu mogą być następujące badania: trichogram, morfologia, poziom żelaza, hormony płciowe.
Proszę pamiętać, iż nadmierne wypadanie włosów może pojawić się po zabiegach operacyjnych, infekcjach, ciąży, przy stosowaniu niektórych leków oraz jako efekt stresu. W tych przypadkch jest ono przejściowe, zwykle po 3 - 4 miesiącach ustępuje. Leczenie zawsze polega na eliminacji przyczyny (leczenie choroby podstawowej) oraz objawowym wzmocnieniu włosów (poprawienie ukrwienia mieszków włosowych) - preparatem minoksidilu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta