Wyniki badań gospodarki tłuszczowej a leczenie izotretynoiną [Porada eksperta]

2014-08-14 11:35 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dzień Dobry! Chciałabym dowiedzieć się, czy moje wyniki gospodarki tłuszczowej są przeciwwskazaniem do stosowania leku z izotretynoiną: Cholesterol całkowity- 213 mg/dl, HDL- 101 mg/dl, LDL- 99 mg/dl, Triglicerydy- 65 mg/dl. Jestem osobą aktywną, lubiącą warzywa i owoce. Bardzo zależy mi na odpowiedzi. Pozdrawiam!

Nieznacznie podwyższony cholesterol nie jest przeciwwskazaniem do leczenia izotretinoiną, jednakże należy w trakcie terapii kontrolować jego poziom oraz modyfikować terapię w zależności od uzyskanych wyników. Dodatkowo, bardzo ważne jest zachowanie diety ubogo cholesterolowej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 1/2020 "Zdrowia": leczenie zimnem, pielęgnacja skóry w onkoterapii, zimowe kontuzje, odmładzanie bez skalpela, jak zwalczyć nawyk odwlekania, specjały na świąteczny stół. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i praktycznych wskazówek!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 1/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE