Uczulenie po hybrydzie? [Porada eksperta]

2016-11-29 14:10 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Po ściągnięciu hybrydy nałożyłam odżywkę Eveline 8w1, po pewnym czasie zrobiłam hybrydy i dostałam uczulenia, pod paznokciami ropa i pęcherzyki. Po jakim czasie po ostawieniu tej odżywki można zrobić hybrydy?

Dopiero po całkowitym ustąpieniu zmian skórnych można rozważyć wykonanie jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych. Należy wziąć pod uwagę, iż może wystąpić kolejne podrażnienie po hybrydzie. Sugeruję wizytę u dermatologa i ewentualne rozważenie wykonania testów kontaktowych.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 11/2019 "Zdrowia": padaczka odczarowana, dla kogo przeszczep nerki, e-papieros - nowa plaga, cera wolna od przebarwień, porażka źródłem sukcesu, lunchbox wegetarianina. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 11/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE