Uczulenie na whisky? [Porada eksperta]

2014-08-22 11:43 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Witam, dostałem jakiś czas temu dziwnych plam na lewej stronie klatki piersiowej - od piersi do barku. Nie swędziały, ani się nie roznosiły. Trzy dni temu napiłem się whisky i plamy zmieniły barwę na intensywnie czerwoną i zaczęły swędzieć i szczypać. Co mi jest? Proszę o odpowiedź, jestem w Canadzie i boję się o siebie.

Nie jest możliwe postawienie rozpoznania bez wykonania badania lekarskiego. W przypadku ostrych zmian konieczna jest wizyta u lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE