Zamiana tabletek antykoncepcyjnych na wkładkę domaciczną [Porada eksperta]

2018-05-31 19:57 Barbara Grzechocińska

Moja dziewczyna od 4 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Jesteśmy ze sobą już długo i postanowiliśmy z nich zrezygnować na rzecz spirali. Partnerka nie była jeszcze na wizycie u ginekologa w celu rozeznania, ponieważ nasze plany są dosyć wczesne, zbieramy informacje itd. Czy przed założeniem spirali należy zrobić odstawienie antykoncepcji hormonalnej, jeśli tak to na jaki okres? Jakie są w tej kwestii standardy?

Przed założeniem wkładki do macicy nie trzeba robić żadnych przerw. Wkładkę można założyć bezpośrednio po odstawieniu tabletek. Radzę, aby Pana partnerka skonsultowała się osobiście z lekarzem w celu oceny, czy nie ma przeciwwskazań do stosowania antykoncepcji wewnątrzmacicznej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE