Plamienie po łyżeczkowaniu macicy i pigułki antykoncepcyjne [Porada eksperta]

2018-10-08 22:51 Barbara Grzechocińska

Mam 45 lat. Ponad miesiąc temu miałam operacyjnie wycinane endometrium, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne o nazwie Feanolla 75 mg. Tabletki te przyjmuję bez przerwy - takie jest dawkowanie. Ponad 10 dni temu zaczęłam plamić i mimo przyjmowania tabletek plamienie nie ustaje. Co robić?

Myślę, że krwawienie jest wynikiem ciągłego przyjmowania tabletek. Na ogół takie krwawienia same ustępują, gdyby jednak tak się nie stało, krwawienia stałyby się bardzo uciążliwe, obfite, bolesne lub gdyby dołączyły się jakieś inne objawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeczytaj również:

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE