Spóźniający się 2 tygodnie okres [Porada eksperta]

2014-08-24 23:22 Barbara Grzechocińska

Witam od ponad dwóch tygodni spóźnia mi się okres. Wcześniej nie miałam nigdy takich problemów, co miesiąc pierwszego dnia pojawiało się krwawienie. Pierwszy raz tak mocno mi się okres spóźnił. Zaznaczę, że nie jestem dziewicą - swój pierwszy raz przeżyłam w marcu, kochałam się 4 razy. Nigdy do wytrysku nie doszło, stosowaliśmy z partnerem stosunek przerywany. Boję, się że mogę być w ciąży. Co robić? Czy możliwe jest, żeby okres zanikł po 4 miesiącach od ostatniego współżycia?

Na wszelki wypadek radzę wykonać test ciążowy i bez względu na wynik zgłosić się do lekarza. Przyczyn zaburzeń cyklu może być o wiele, przeważnie jednak są to zmiany hormonalne. Przeczyta Pani o nich w artykułach:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-kobiece/dlaczego-nie-mam-miesiaczki-brak-miesiaczki-ma-swoje-przyczyny_39695.html

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/zdrowie-rodziny/zaburzenia-miesiaczkowania-dlaczego-cykl-miesiaczkowy-traci-swoj-rytm_39084.html

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE