Skąpe miesiączki spowodowane stresem [Porada eksperta]

2014-08-24 23:14 Barbara Grzechocińska

Witam. Mam 23 lata, od zawsze miałam regularne oraz dość obfite miesiączki. Jednak od około 4 miesięcy moje miesiączki są bardzo skąpe i trwają krócej ok. 3-4 dni. Poza tym nie ma żadnych różnic, miesiączki cały czas tak samo mocno bolesne oraz nadal regularne. Chciałam zaznaczyć, że ok. 5 ostatnich miesięcy przeżyłam bardzo silny stres, schudłam dość dużo jak na moją i tak niską wagę, aczkolwiek ponownie przytyłam. Czy przyczyną skąpych krwawień może być stres? Czy jakieś inne schorzenie? Wiem, że powinnam wybrać się na wizytę do ginekologia i mam taki zamiar, jednak wiadomo, że na wizytę nie można się umówić z dnia na dzień, dlatego pisze do Państwa.

Zarówno stres, jak i znaczna utrata masy ciała w krótkim okresie czasu mogą być dwoma niezależnymi przyczynami zaburzeń miesiączkowania, których jednym z objawów mogą być nieregularne cykle miesiączkowe i skąpe krwawienia. Warto zapoznać się z informacjami na temat zaburzeń miesiączkowania, zawartymi w artykule: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-kobiece/dlaczego-nie-mam-miesiaczki-brak-miesiaczki-ma-swoje-przyczyny_39695.html

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE