Przesunięcie miesiączki naturalnymi metodami [Porada eksperta]

2016-12-08 22:35
Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Mam 20 lat i regularny cykl, którego długość waha się w przedziale 26-28 dni. Następna miesiączka wypada mi w czasie ważnego wyjazdu (29.12), na którym bardzo ważne jest dla mnie, by jej jednak nie mieć. Jest już za późno, by zastosować tabletki antykoncepcyjne, prawda? Moje pytanie dotyczy przesunięcia daty okresu o kilka dni (wydłużenie cyklu) naturalnymi metodami. Czytałam i słyszałam o tym, by stosować witaminę C w dużych ilościach, cytrynę i inne cytrusy, wapno, Rutinoscorbin, napar z pokrzywy oraz natki pietruszki. Czy powinnam zacząć zażywać wyżej wymienione produkty w fazie folikularnej czy lutealnej?

Wymienione przez Panią naturalne produkty nie mają wpływu na wydzielanie hormonów, ich aktywność i co za tym idzie, nie zaburzą Pani cyklu i nie zatrzymają miesiączki. Można przesunąć pojawienie się miesiączki tylko hormonalnie, ale i tak nie zawsze się to udaje.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.