Problemy z przebiciem błony dziewiczej [Porada eksperta]

2013-04-06 18:03 Barbara Grzechocińska

Witam. Borykam się z pewnym kłopotem, a mianowicie współżyję już od około 3 lat i do tej pory mój partner nie zdołał przebić mojej błony dziewiczej. Podczas stosunku okropnie mnie boli i niestety nie czerpię z tego satysfakcji, a bardzo bym chciała. Moje pytanie do Pani brzmi: 1) Czy lekarz ginekolog mógłby wykonać zabieg wycięcia błony u siebie w gabinecie, jeśli tak, to w jakich granicach cenowych wykonuje się taki zabieg? 2) Jest możliwość, aby mógł mi wypisać skierowanie do szpitala, abym poddała się takiemu zabiegowi? 3) Czy ten zabieg jest refundowany przez NFZ? Z góry dziękuję za udzielenie mi pomocy.

Przecięcie błony dziewiczej jest zabiegiem i może być przeprowadzane w gabinetach zabiegowych oraz w szpitalu. Każdy lekarz może wystawić Pani skierowanie na taki zabieg. O cenę zabiegu należy pytać tam, gdzie chciałaby Pani, aby był wykonany, cena może się różnić. Zabieg jest refundowany przez NFZ.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE