Po operacji usunięcia torbieli z lewego jajnika [Porada eksperta]

2015-02-10 15:27 Barbara Grzechocińska

Miałam operację usunięcia torbieli z jajnika lewego we wrześniu w szpitalu, wszystko się udało. Jednak podczas operacji sprawdzili drożność jajowodów - byłam półprzytomna jak przyszła lekarka i mówiła, że nie są drożne, ale nie mam żadnego potwierdzenia wykonania tego badania, wiec nie wiem co myśleć o tym. Miesiąc po operacji dostałam miesiączkę, więc wydawało mi się, że wszystko idzie w dobrą stronę. Jednak listopad nic i tak do dzisiaj. Lekarz na kontroli (miesiąc po operacji) powiedział, że jak nie dostanę do 3 ms. to mam się zgłosić. Wiec zapisałam się na wizytę, trzeba poczekać w kolejce. Miałam wysoki poziom prolaktyny przed operacja 419ulU/ml. Czy stosowanie tabletek castagnus pomogą? Jakie badania powinnam wykonać (kwi) przed wizytą u lekarza ginekologa (czy prolaktyna Fsh i ft4)?

Jeśli planuje Pani ciążę należy przede wszystkim wyjaśnić, czy ma Pani drożne jajowody. W tym celu powinna Pani zgłosić się do szpitala po opis zabiegu operacyjnego. Jeśli jednak dokumentacja medyczna nie wyjaśni w sposób pewny tego problemu, powinna Pani wykonać badanie drożności jajowodów. Trzymiesięczny brak miesiączki jest powodem do przeprowadzenia badań diagnostycznych. Na potrzebne badania diagnostyczne skieruje Panią lekarz prowadzący.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE