Pigułki antykoncepcyjne bez żadnej przerwy [Porada eksperta]

2012-05-13 15:02

Witam! Mam problem z bolesnymi miesiączkami. W sumie to brzuch potrafił boleć niemalże codziennie, dopiero miesiączka przynosiła ulgę. Z tym problemem zgłosiłam się do ginekologa. Zrobiono mi cytologię i usg. Wszystko jest w porządku. Pani ginekolog zaleciła mi przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych - Kontracept - bez żadnej przerwy na krwawienie.

Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

W taki sposób mam zużyć 6 opakowań. Właśnie jestem w połowie ostatniego i tak jak zaleciła nie robiłam żadnej przerwy w ich przyjmowaniu. Jednak podczas "kuracji" i tak pojawiały się małe krwawienia oraz dni kiedy brzuch bolał.

Lekarka przyznała, że nie wie co mi jest. Przeczytałam, że taka metoda stosowana jest przy endometriozie, jednak choroba ta została wykluczona.

Chciałabym Panią zapytać, czy taka "metoda" jest skuteczna i co najważniejsze, czy jest bezpieczna. Jakie badania powinnam jeszcze zrobić, aby w końcu się dowiedzieć jaka jest przyczyna bólu podbrzusza prawie cały miesiąc. Dodam, że nerki i pęcherz mam zdrowe, więc ból nie może się z tym wiązać. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odpowiedź: Bóle w podbrzuszu utrzymujące się cały miesiąc, bez zmian w narządzie rodnym nie są związane z żadną chorobą tego narządu. Radzę zgłosić się do lekarza rodzinnego. To on powinien zająć się diagnostyką dolegliwości.

Czytaj też:

Tabletki antykoncepcyjne - rodzaje, nazwy, działanie

Tabletki antykoncepcyjne - skutki uboczne

Co osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta