Pigułki antykoncepcyjne a odżywki białkowe [Porada eksperta]

2014-06-09 22:08 Barbara Grzechocińska

Niegdyś moja pani ginekolog odradziła mi kupno odżywki białkowej twierdząc, że wraz z przyjmowaniem środków antykoncepcyjnych może to doprowadzić do poważnych skutków ubocznych. Jakiś czas temu to było, więc temat odpuściłam, ale teraz zaczęłam poszukiwać w internecie i nigdzie podobnej informacji nie mogę znaleźć. Więc moje pytanie jest takie: czy jest to prawda i jakie są wobec tego argumenty?

Samo białko nie ma wpływu na działanie hormonów w pigułce antykoncepcyjnej. Wpływ może być, ale w związku z innymi zawartymi w odżywce substancjami, na przykład anabolikami. Na Pani pytanie może odpowiedzieć jedynie producent danej odżywki.

Czytaj też:

Tabletki antykoncepcyjne - rodzaje, nazwy, działanie

Tabletki antykoncepcyjne - skutki uboczne

Co osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE