Obfita menstruacja po odstawieniu Visanne [Porada eksperta]

2014-08-12 20:45 Barbara Grzechocińska

Witam. 25 czerwca 2014 odstawiłam lek Visanne (brałam go przez 6 m-cy), po 3 dniach dostałam miesiączkę (taką jak zazwyczaj). Po miesiącu, czyli 27.07.2014, dostałam kolejną miesiączkę (bardzo się przeciągała - jeszcze po około tygodniu od pierwszego dnia miesiączki plamiłam) i nagle krwawienie się zwiększyło tak, jakbym miała kolejną miesiączkę. Proszę o odpowiedź: czy to są normalne objawy po odstawieniu Visanne, czy jak najszybciej powinnam się umówić na wizytę do lekarza, bo dzieje się coś niepokojącego? Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że krwawi Pani ponad 7 dni. Jest to chyba krwawienie nieprawidłowe i radzę skonsultować się z lekarzem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 11/2019 "Zdrowia": padaczka odczarowana, dla kogo przeszczep nerki, e-papieros - nowa plaga, cera wolna od przebarwień, porażka źródłem sukcesu, lunchbox wegetarianina. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 11/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE