Nietrzymanie moczu i przedłużający się okres [Porada eksperta]

2013-10-03 20:35 Barbara Grzechocińska

Witam serdecznie! Od jakiegoś czasu mam uciążliwy problem. Bardzo często odczuwam silne parcie na pęcherz i muszę szybko udać się do toalety (w mojej pracy nie jest to w każdej chwili możliwe), w przeciwnym razie mocz wypływa w różnych ilościach :( Wizyta w toalecie kończy się oddaniem niewielkiej ilości moczu. Dodam, że nie odczuwam żadnego bólu i pieczenia. Mój brzuch jest nieco powiększony i ostatnia miesiączka przedłuża się znacznie. Trwa już 13 dni i jest to tylko plamienie. Czy to może być coś poważnego?

Nietrzymanie moczu z parć naglących może mieć przyczynę czynnościową, może też być związane z uciskiem na pęcherz moczowy. Z tych powodów, tym bardziej, że Pani krwawi, powinna Pani zgłosić się do lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE