Nie rodziłam a mam pokarm w piersiach [Porada eksperta]

2013-10-14 16:10 Barbara Grzechocińska

Jakieś 10 dni temu zaczęły się u mnie silne bóle piersi, od tygodnia mam pokarm w piersiach. 5 dni temu powinnam mieć miesiączkę, ale nie mam. Wiem, że w ciąży nie jestem. Jestem już mamą 2 dzieci, a czuję się teraz tak, jakbym urodziła dziecko, oczywiście brzuch mnie nie boli. Rok temu miałam zaburzenia hormonalne, miałam wysoki poziom prolaktyny. Czy teraz to może się powtórzyć, wtedy miałam podobne objawy. Bardzo się niepokoję.

Przedstawione przez Panią objawy świadczą o nadmiernym wydzielaniu prolaktyny. Najczęściej są to fizjologiczne zmiany związane z ciążą, ale też mogą być spowodowane obecnością gruczolaka przysadki.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE