Krwawienie podczas stosowania tabletek Ovulastan [Porada eksperta]

2014-03-04 22:22
Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Mając jeszcze 2 tabletki Ovulastanu, zaczęłam krwawić. Czy to normalne? Od kilku dni się odchudzam - czy to może mieć wpływ? Dodam, że Ovulastan biorę od pół roku i nigdy nie pominęłam żadnej pigułki.

Krwawienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zdarzają się nie tak rzadko. Najczęściej same ustępują i nie mają żadnego istotnego znaczenia oprócz tego, że są uciążliwe.

Jeśli jednak nie ustąpią, należy zgłosić się osobiście na badanie do lekarza prowadzącego.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.